Forum Cossacks 3 :: 2. rocznica serwisu Kozacy.org

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 2., kozacy.org, rocznica, serwisu

2. rocznica serwisu Kozacy.org
Autor Wiadomość
Kokosz 
hate bein' sober

Medale: 5 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 2. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2012-01-18, 12:14   2. rocznica serwisu Kozacy.org

Ostatnimi czasy mam naprawdę mało czasu, więc dopiero teraz piszę podsumowanie zeszłego roku i mogę napisać oficjalnie:

Serwis Kozacy.org ma już 2 lata!

Jest co świętować! Jak na tak niszową grę, cały czas pniemy się do góry. Cały czas się rozwijamy. I zdobywamy nowych userów. Czego chcieć więcej? Dalszego rozwoju, to na pewno. Jak to się mówi, "do tanga trzeba dwojga", nie będę wymieniać o jakiego sąsiada mi chodzi, bo każdy się domyśli. Jednak widzę że jeżeli nie połączymy się albo nie zrobimy ściślejszej współpracy, to prędzej czy później czeka nas los każdego polskiego starego klanu - chodzi mi ogólnie o każdego z nas, bo gra się po prostu starzeje. Każdy z nas ma swoje atuty - my mamy ludzi i ruch potężny na stronie i forum, przepływ graczy zainteresowanych cossacks lub szukających problemów. Sąsiad ma znów ludzi aktywnie grających. Ale jednak to sprawa dłuższej debaty (chociaż nawet wystarczyła by krótka rozmowa na gg, sądzę że dojście do porozumienia to chwila moment w tych sprawach - ale trzeba zainteresowania również 2 strony). Mimo wszystko zapraszam wszystkich do dyskusji w tym temacie nad tą sprawą - również do zadawania pytań. Mogę wyjaśnić co niejasne albo opisać dogłębnie ideę. Ciekawi mnie Wasze zdanie na ten temat.

A teraz wracamy do kolejnej rocznicy!
Rok 2011 zaczęliśmy wieloma pomysłami i ideami. Pierwszą szeroko zrealizowaną ideą była liga PLC, rozwinięta do kilku nominacji. Zabawa była przednia, udało nam się rozegrać kilka sezonów na różne nominacje. Dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do rozwoju ligi i dziękuję również wtedy za pomysły i innowacje które warto wprowadzić. Nie jest również wykluczone aby stworzyć PRAWDZIWIE polską ligę Cossacks, na wzór LCN'u - rozbudowaną, stałą i profesjonalną, zautomatyzowaną jeszcze bardziej - tylko czy będą ludzie? czy będą chętni? również zapraszam do dyskusji i wypowiedzenia się w tym temacie.
Wracamy do historii. W wakacje odkopaliśmy turniej neverland - i to był strzał w dziesiątkę. Zainteresowanie było naprawdę spore a zabawa świetna. Turniej był dobrze poprowadzony, a czuwali nad tym Warren, Olo i ja. Udało nam się rozegrać naprawdę świetne zawody i gratuluję tutaj wygranym drużynom, dziękuję wszystkim za udział oraz dziękuję współorganizatorom za pracę w neverlandzie. Fajnie było coś razem współorganizować z sukcesem ;) Niestety, czasu coraz mniej mam, Warren kompletnie wyłączył się z życia csx, więc trzeba zastanowić się nad kierunkiem rozwoju serwisu. Trzeba nowych osób jako moderatorów, redaktorów i ogólnie do załogi serwisu. Nie wierzę że z pośród tylu aktywnych osób, nie ma chętnych do pisania newsów, artykułów, do pomocy na forum. Cały czas coś się dzieje, nawet opisując replaye pomagasz innym. Ale jednak - cisza. I tutaj trzeba będzie znaleźć antidotum.

Oczywiście! Zapomniałem! Rok 2011 to również potężna zmiana w naszej historii.
Zmieniliśmy nazwę z c1c.pl -> na kozacy.org. Miało to na celu szersze dotarcie do graczy csx i aby nazwa była bardziej utożsamiana z celem serwisu - OGÓLNOPOLSKI SERWIS O GRZE KOZACY. Oczywiście wtedy usprawniłem portal, przebudowaliśmy sporo rzeczy. To był o ile się nie mylę marzec. Wtedy dodaliśmy na forum działy - Cossacks2. Postanowiliśmy otworzyć się na całą serię Cossacks. I to był dobry wybór - wielu graczy znajduje pomoc na forum lub rozwiązanie problemu - a przecież o to nam chodzi! Ogólnie liczbę graczy która trafia do nas dziennie szukając rozwiązania swojego problemu z Cossacks, można liczyć w setkach. Z naprawdę różnymi problemami. A że baza wiedzy na forum jest ogromna i rozwiązaliśmy chyba każdy problem, więc znajdują pomoc bezproblemowo. Jednak coś drzemie w tej grze i można z niej sporo "wycisnąć" jeszcze ;) Ale tutaj odsyłam do 1 części postu. W każdym bądź razie, zmiana nazwy była trafnym pomysłem i na szczęście wybrałem dobry moment do zmiany nazwy. A profity znacznie przewyższyły straty. A właściwie strat nie było ;) Tutaj dziękuję WhiteCrowowi aka Białej Krowie za rozbudowanie działu Cossacks2. Wielkie dzięki!

Reszta historii w pigułce już - próbowaliśmy z różnymi turniejami, po pewnym czasie mieliśmy coraz mniej czasu niestety - jeżeli chodzi o NWO, to w imiemiu organizatorów przepraszam graczy. Niestety chodzi tylko i wyłącznie o brak czasu u mnie i Warrena. Nie chcieliśmy przeciągać w nieskończoność, aż znajdziemy czas, więc postanowiliśmy zamknąć turniej. Graczom spoza polski wyjaśniłem co i jak, rozumieją brak czasu, więc liczę że i polska scena to zrozumie. W międzyczasie warto zaznaczyć iż doszli do nas na forum chłopaki z klanu PR - witamy! :) Również warto dodać o założeniu polskiej filii klanu HKA. To spore sukcesy. Zobaczymy w przyszłości jak zaowocują. Również warto dodać w początku współpracy z klanem GP aka sąsiadem zza miedzy. To również dobrze wróży na przyszłość, ale chyba każdy rozumie że to początek dopiero i trzeba działać szerzej aby osiągnąć obustronny sukces. Teraz zaczną się podziękowania:
-dziękuje Warrenowi za kolejny rok współpracy - big up 5!
-dziękuję madowi i juve za pomoc w miarę możliwości przy serwisie.
-dziękuję Cichorowi za żelazną robotę przy serwisie. Naprawdę żelazną. PS - przypominaj mi o plikach na gg, to wrzucę na serwer. Ciągle zapominam! jeszcze raz wielkie dzięki Cichor za pracę.
-dziękuję oczywiście L0kaszowi. Jak co roku i jak zawsze Łuki robi co w jego mocy aby pomóc przy rozwoju portalu. Niedoceniona pomoc czasami. Dzięki Łukasz!
-dziękuję Elendorowi za pomoc przy forum. Za idee, za pomysły i za dyskusje na wiele tematów. Warto mieć czasami inny pogląd na wiele spraw, a Elka to również świetny gracz który pomaga innym. Wielkie dzięki!
-dziękuję WhiteCrowowi za pomoc przy dziale Cossacks2. Mam nadzieję że zrobimy jeszcze sporo w tym kierunku! Mam kilka fajnych pomysłów :)
-dziękuję Olowi i Rambowi z klanu GP za współpracę. Oby dalej się to układało pomyślnie! To chyba wspólny priorytet.
-dziękuję również Maxiowi, za ogromną pomoc w ostatnim czasie. Również pomoc przy innych rzeczach w przeciągu roku jest warta zaznaczenia - między innymi statystyka neverlanda. Niedługo na światło dziennie wyjdzie potężna praca zbiorowa Maxia. Już przygotował wcześniej opis kampanii co naprawdę robi potężne wrażenie, ale kolejna ogromna praca (ogólna) jest już na ukończeniu i tylko muszę znaleźć czas aby wrzucić resztę rzeczy na portal. Niestety, znów mój brak czasu daje się we znaki i przepraszam Maxiu że to się tak długo ociąga. Mimo wszystko wielkie dzięki!
-dziękuję wszystkim graczom. Wszystkim użytkownikom Kozacy.org - również Tobie, jeżeli to czytasz. Bez Ciebie, nie byłoby tego forum i całego serwisu - bo tworzymy go dla Was, graczy. Mam nadzieję że będziecie z nami również w następnym roku!

Teraz czas na podsumowanie wyróżnień:
Największym odkryciem 2011 jest: [GP]Słoniu
Najlepszy polski zawodnik w roku 2011 1000 0pt, 5000 0pt to: [UNION]Fighter & [PR]ELENDOR
Najlepszy polski zawodnik w roku 2011 5000 30pt art to: [GeV]Sawi
Najlepszy polski zawodnik w roku 2011 5000 10pt, 20pt to: [GP]Samuray
Najlepszy polski zawodnik w roku 2011 zasad niestandardowych to: [HKA]Kokosz & [GP]Samuray
Najciekawszy transfer Cossacks 2011 to: [KGR]JesseJames ->[GP]JesseJames

Najlepsi gracze razem z największym odkryciem otrzymają medale na forum a za kilka dni pojawi się podsumowanie na portalu. Gratuluje wszystkim graczom zdobycia tytułu! :)

W naszym konkursie, a właściwie quizie wiedzy o Cossacks wygrał [GeV]Quattro -> otrzymuje podkładkę Cossacks w nagrodę. Tutaj warto wspomnieć o [NCW]Monte, który zajął exaquo 1 miejsce z Quattro, ale zrezygnował z nagrody właśnie na rzecz Quattro. Dziękuję wszystkim którzy wzięli udział w quizie oraz układali pytania i zapraszamy za rok! Gratuluje również wygranym - Quattro i Monte.

No cóż. To by chyba był koniec mojego opisu. Dziękuję za cały rok współpracy. I pozostaje mi tylko życzyć nam wszystkim aby ten kolejny rok był jeszcze lepszy od poprzedniego. 100 lat dla Kozaków, 100 lat dla kozacy.org!
Razem uda nam się wiele zdziałać <koniq>

Pozdrawiam serdecznie
Piotrek - Administrator serwisu Kozacy.org

Odpowiedz do tematu