Forum Cossacks 3 :: Hey taki szybkie pytanko :D kto gral w AC wlazic

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: ac, gral, hey, kto, pytanko, szybkie, taki, wlazic

Hey taki szybkie pytanko :D kto gral w AC wlazic
Autor Wiadomość
Steven

Medale: Brak

Wysłany: 2013-11-27, 03:26   Hey taki szybkie pytanko :D kto gral w AC wlazic

Wiec sluchajcie... nurtuje mnie takie jedno pytanko

Dlaczego Amerykanski strzelec z fuzja przeladowuje bron srednio 2 razy szybciej niz koledzy z Europy... i dlaczego jego parametry walki wrecz sa tak wysokie, chociaz koszty sa takie same.

W 18 wieku armia Brytyjska byla najlepiej wyszkolona i watpie by regularne odddzialy amerykanskie mogly przeladowywac bron na podobnym poziomie, mysle ze przecietnie od 50-90% w zaleznosci od wyszkolenia. W grze jest odwrotnie i to Anglicy czy Francuzi przeladowuja bron prawie dwa razy dluzej niz ta sama jednostka USA. Do tego paramety walki wrecz 4 razy wyzsze wyglada to na blad tworcow albo jakis fanatyzm poparty sympatia do Stanow Zjednoczonych :D

Ewentualnie jesli ktos wie gdzie recznie mozna te parametry zmienic lub ma ciekawy program to zapraszam do kontaktu.

[GP]Warren 
Admin Team :)
łudi łudi, dymi dym

Medale: 6 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2013-11-27, 09:32   

Tak jak w grze Cossacks, nacja Ukraińska (Kozacy) jest przepakowana do granic możliwości, tak w American Conquest przepakowana jest nacja amerykańska. Wiadomo z jakiego powodu. ;)

Cav 
CWEL 99%

Ostrzeżeń:
 3/4/6
Wysłany: 2013-11-27, 18:01   

Ogólnie statystyki jednostek w Kozakach były obliczane chyba na podstawie rzutu kostką, bo logicznie wytłumaczyć się tego nie da.

Steven

Wysłany: 2013-11-27, 19:55   

Haha sciagnalem program... rozpakowuje, znajduje parametry i wlasnie wydaje wlasne mody dla siebie :D

Wszystko gra Amerykanie juz nie oddaja salw 2 razy szybciej niz inni. Teraz historycznie to Anglicy raczej maja wieksza szybkostrzelnosc :D Powiem tak po niektorych edycjach gra nabiera ciekawego smaku :P

wczoraj sciagnalem akurat piekna angielska wersje Back to War. Kiedys jakies 6 lat temu mialem przyjemnosc grac w AQ, swietna gra!

Dzis troche lepszy sprzet, wersja plus wlasne zmiany... planuje zrobic wielka kampanie sam.. nie tylko polegajacej na walce :D ciekawy scenariusz... Wlasnie odtwarzam Boston... Mam historyczne kontury, bo mapki z interentu mozna przerobic do gry. ucze sie i troche przegladam testuje gre na edytorze scenariuszy.

Cossack!!! Cudowna gierka... choc brakuje jej juz troche elementow a lubie gdy wszystko jest dopracowane. Urzekla mnie kiedy nie wiem ile to bylo lat temu... ahh bez plyty, niesamowite nie zacinala sie a wygladala mega skomplikowanie... moj uwczesny komputer mial 48 MB RAM :D niesamowita gra.... to bylo dawno temu gdy te dwie gry wyszly...

Nie wiem czego szukaja tworcy... oczywiscie wychodzily dodatki Cossack Back to War swietne bo dodawal wiecej elementow do rozgrywki....

No naprawde jest tak wielki postep sprzetowy i w robieniu gier... Te tytuly przydaloby sie odswiezyc jakos w tym samym klimacie.
Szkoda ze niestety przemysl nie dal tego co oczekuje spora czesc graczy. Prawdopodobnie jesliby ci sami tworcy zaczeli tworzyc dzis kontynulacje i zarabiac na tym to mielibysmy zajebiste gry strategiczne.

Swoja droga dla znudzonych polecam zagrac w 1 wojna swiatowa... nigdy nie bylem za tego typu grami gdy strategia wchodzi juz w 20 wiek. Ale po 3 dniach grania moge powiedziec ze jest to gra bardzo podobna i gra sie naprawde przyjemnie... jest ciekawa. Wiec jak wam sie nudzi zagrajcie to gra blisko COssack i AQ, na poczatku moze was lekko odrzucic... ja sie po 2-3 dniach bardzo przekonalem. Nawet kierowanie lotnictwem czy okretami jest dosyc proste. Gra rowniez warta nowych czesci.

Po co American COnquest czy Africa COnquest czy Cossac 5... Wystarczy polaczyc to wszystko w jedno zlapac plusy minusy dodac ciekawa dyplomacje, ogromne mapy, wiele nowych rzeczy a nawet moze gre non stop na wiekiej mapie swiata w internecie gdzie kierujemy kazda jednostka.... przy dzisiejszych kompach to coraz bardziej mozliwe :D

Swoja droga polecam Mount and Musket... nie gralem ale ogladame filmy na utube. Bardzo ciekawe i pozdrawiam fanow strategii :)

Steven

Wysłany: 2013-11-29, 07:07   

Siema, kolejny problemik :D

Mam GSC Util, zaczalem zmieniac parametry w AM Fight Back, wszystko super elegancko dziala w grze tylko troche juz w tym siedze i porownuje a nie moge znalezc parametru celnosci np tam gdzie jest blik do danego Unit i mozna zmienic prawie wszystko nie moge znalezc. Mimo ze porownuje nawet i staram sie to raczej tego tam nie ma. Wie ktos moze gdzie jest ten parametr a moze jakis inny plik trzeba otworzyc :D doswiadczenie z Cossack nie pomoze bo tam nie ma czegos takiego jak celnosc czy rozrzut ognia.

Dawajcie znac jakies pomysly bo potrzebuje tego by edytowac lekko gre na wiekszy realizm jednostek. Z gory dzieki.

WhiteCrow 

Wysłany: 2013-11-29, 10:09   

Nie wiem jak jest w AC ale w Cossacks2 było to kilka linijek pod parametrami z siłą ognia i walką wręcz.

ICQ - 602550796
GG - 5720152

Steven

Wysłany: 2013-12-05, 08:19   

Thanks...

Odnalazlem wreszcie bylo ciezko :D najpierw zaczalem porownywac jednostki ale nie wyroznil mi sie ten parametr...
Wkoncu przegladajac dzial ulepszen i technologiczny napotkalem ulepszenie zmniejszajace rorzut ognia :D

RAZBROS ! Rozwniez taki parametr znalazlem w plikach jednostek, sprawdzalem edytowalem i dziala :D mozna nawet dac jednoste 100% na trafienie z jakiejkolwiek odleglosci ustawiajac RAZBROS 0
Mam kolejny problem...
Zaczalem dodawac jednostki do roznych panstw... udalo sie wiele rzeczy.
Wkoncu jednak zapragnalem o edycje nazw jednostek wyswietlanych w grze czy utworzenie calkowicie nowej o innych parametrach.
Oczywiscie moglbym podmienic jakies jednostki ale brakuje przedewszystkim dobrej nazwy... Napotkalem pewne problemy....

O ile moge niezle sie pobawic nie mozna zmienic parametrow jak info jednostki, nazwe, dodac nowa. Uzywam GSC File Utility v1.11

Problem polega na tym ze plik All.GSC jest zlozony z folderow gdzie znajduja sie np takie pliki jak tekstowe np All\TEXT\costam i pliki na luz np All\jakis_plik

Na te pierwsze nie zadziala plik rozpakowany i wrzucony do patcha bo nie zamieni.... na te drugie Patch zamieni pliki.... Potrzeba wiec aby program/patch pakowal to do foldera i zamienial go....

Sprawdzalem jest to niemozliwe.... Wiec nie wiem czy nalezy pobrac jakas wersje. Recznie w plik All.GSC rowniez nie wejde by podmienic pliczek...
Napewno ktos z doswiadczeniem w takich sytuacjach z Cossack moze pomoc :D
W razie nie jasnosci czy niezrozumienia moge wyjasnic wiecej.

Mysle ze problem moze zostac rozwiazany....

- Nowsza Wersja GSC File Utility
- Reczna zamiana plikow, tylko jak sie tam dostac i go podmienic jednoczesnie aby plik All.GSC byl nadal czytany przez gre
- Lub wrzucanie specjalnego Patcha? Raczej nie widzialem takiej mozliwosci

Proba wrzucania np Folderu w ktorym sa pliki tekstowe tak jak w All.GSC program nie czyta i tez nie wiem czy taki Patch by dzialal.
Czekam na jakas pomoc, moze doswiadczenie z Cossack kogos sie przyda dzieki :)

Steven

Wysłany: 2013-12-05, 08:29   

Nie wiem czy napisalem wszystko jasno i nie chce aby ktos sie glowil...

Folder z parametrami AM Fight Back All.GSC

Program edycjii mojej GSC File Utility v1.11
Patch dziala na pliki prosto z All.GSC
Pliki z podfolderow All.GSC da sie otworzyc edytowac ale wrzucone do patcha nie beda oddzialywac na gre np pliki z All.GSC\TEXT czy All.GSC\MISSIONS

Nie da sie robic patchow z podfolderami w GSC File Utility v1.11

Pewnie ktos z was tez kiedys edytowal podfoldery z pliku zrodlowego Cossack i wrzucal patch ktory ladnie to podmienial ;D dlatego wierze ze ktos mi udzieli pomocy.

WhiteCrow 

Wysłany: 2013-12-06, 20:18   

Do końca nie jestem w temacie ale zawsze na modowanie i tego typu rzeczy najlepsza stronka od której duużo się nauczyłem i zawsze do niej odsyłam bo nie ma polskiego odpowiednika :mrgreen:
http://cossacksworld.ucoz.co.uk/ Masz tam modowanie na cossacks ale wiadomo ze to to samo co AC :-D

Jeśli dalej nie bd mógł rozwiązać problemu to pisz, modowanie to czysta przyjemność.

ICQ - 602550796
GG - 5720152

Steven

Wysłany: 2013-12-06, 21:29   

Hehe dzieki za ta strone :D
Ogolnie google mi pomoglo i tez skierowalo na to forum bo poradniki byly dosyc banalne :)

http://cossacksworld.ucoz.co.uk/forum/40-386-1

A tu sie kryje odpowiedz :)
Program GSC moze wypakowywac w formie Extract as + wystarczy tylko zaznaczyc ;) wtedy automatycznie wypakowuje nie folder a w nim np plik ktory w ALL jest w podfolderze tylko sam plik z dodana w nazwie odnosnikiem ze musi znajdowac sie w podfolderze ;) wtedy mozna go wrzucic do programu po zmianie i do patcha ktory jest tak zrobiony ze gra go czyta jakby podmienial plik wlasnie w podfolderze pliku All

Okey wszystko jasne i piekne dzieki za pomoc :>

Modowanie swietna sprawa :D a tu wystarczylo tylko zaznaczyc ptaszka przy rozladowaniu folderu lub dodac recznie do nazwy odnosnik ze ma to by zamiennik w tym odpowiednim folderze poprzez wpisanie nazwy folderu (plusa) i nazwy pliku hehe :D

No to zabieram sie za przerabianie bo sprawdzilem w grze i wszystko dziala jak trzeba :D

Odpowiedz do tematu