Forum Cossacks 3 :: Wydobycie kamienia i podbijanie cen w markecie

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: cen, kamienia, markecie, podbijanie, wydobycie

Wydobycie kamienia i podbijanie cen w markecie
Autor Wiadomość
mad 

Medale: 2 (Więcej...)
2. Miejsce w PLC (Ilość: 2)

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2017-01-06, 01:53   Wydobycie kamienia i podbijanie cen w markecie

Witam.

Tym razem chciałbym zaprezentować parę rzeczy, które pomogą nam wzmocnić gospodarkę, a w związku z czym również powinna nam się zwiększyć ilość budynków i w konsekwencji ilość armii, która jest niezbędna nam do wygrywania bitew.

1. Magazyny buduj pod złożem kamienia

Stawianie magazynów to teoretycznie banalna sprawa, ale gdy dochodzi nam kilka innych obowiązków, to musimy się starać je ustawiać tak, żeby dawały jak największy profit. Przedstawiam jak wygląda sytuacja, gdy magazyn mamy pod złożem, a nad złożem.

Wydaje mi się, że gif rozwiał wątpliwości, że magazyn stawiany pod spodem daje nam większy zysk, bowiem punkt zbiórki w magazynie jest na górze, więc jeżeli mamy magazyn z góry, to chłopi muszą przechodzić przez cały budynek, nim oddadzą kamień do naszych zapasów. Sytuacja, gdy magazyn mamy ku dołowi jest dużo lepsza, bo chłop oddaje kamień niemal od razu i wraca do pracy. Niby to nic wielkiego, ale po paru grach będziemy z pewnością zdziwieni ilością wydobytego kamienia, względem naszych poprzednich gier, kiedy to stawialiśmy go byle jak.

Punkt zbiórki kamienia w magazynie.

2. Co za dużo, to nie zdrowo.

Kolejna sytuacja, która powinna nam polepszyć wydobycie kamienia. Zbyt duża liczba chłopów w jednym złożu powoduje, że połowa z nich w ogóle nie pracuje, a co gorsza blokuje innych. Skoro zakupiliśmy w Ratuszu chłopa za 100 żywności, to na pewno nie po to, by nam przeszkadzał, tylko pomagał.
Rada? Na pewno można by było postawić jeszcze po lewej strony jeden magazyn i ładować z dwóch stron, co usprawni wydobycie, ale nie powinno być ich więcej niż 50 chłopów złożu takiej wielkości. Ale starajmy się budować ich jak najwięcej (max 2 na złoże), w jak największej ilości złóż. Wtedy wydobycie będzie najskuteczniejsze.

3. Podsumowanie

1. Podbijanie cen w markecie.

Market i podbijanie cen w wymianach w markecie nie należy do najłatwiejszych rzeczy w grze. Choć każdy posiada własny market, to tak naprawdę mamy jeden wielki rynek dla wszystkich, w którym wszyscy handlują razem. Dlatego im większa ilość graczy, tym ciężko o dobrą wymianę. Im częściej wymieniamy jakieś surowce na jakiś konkretny, tym wartość tego surowca wzrasta, a nasze kolejne wymiany będą coraz gorsze. Stąd też warto podbijać, ale inni gracze mogą robić wymianę w tym samym czasie i może się okazać, że nie będziemy zadowoleni z naszej operacji w targowisku. Dlatego ważna jest szybkość.

SYTUACJA NR 1

Mamy około 100 tysięcy kamienia, kilka tysięcy złota. Wymieniamy na bez podbitki i dostajemy około 17tysięcy złota. Co i tak jest w tym wypadku mało realne, bo akurat to była wymiana na skrina i robiłem ją niemal na początku gry, przez co cena złota nie była aż tak wygórowana. Wartość złota z reguły podnosimy przez całą grę, rzucając co chwilę jakieś surowce bez podbicia. Jeżeli wrzucimy dużą ilość kamienia na złoto, które ma nam posłużyć na zbudowanie baraków XVIIIwieczynych, nabicie dragonów z centrum dyplomatycznego, czy innych kosztownych rzeczy, które kosztują dużo surowców, to mocno na tym stracimy.

SYTUACJA NR 2

Tutaj już z podbiciem.
Czyli mając ową sytuację. 5000 golda, 100tysięcy kamienia.
Robimy wymianę 1000 złota -> kamień i tak z 5 razy (więcej już się nie opłaca, bo cena złota nigdy nie spadnie poniżej pewnego pułapu i tylko stracimy złoto, a nic więcej nie zyskamy). Następnie Cały kamień ładujemy w złoto i dostajemy zadowalającą nas już sumę 35tysięcy złota, tak więc co najmniej 10tysięcy więcej niż bez podbitki. Na co wykorzystasz ten gold? To już Twój problem!

2. Jak się to robi w praktyce.

1) Na początku pokazałem Wam ile za 100tysięcy kamienia dostaniemy złota = około 13tysięcy.
2) Wziąłem 1000 złota i wymieniłem na kamień 5x i zauważcie, że cena się zmienia.
3) Po ponownym ustawieniu 100tys kamienia na złoto = 21tysięcy złota.
4) Po kliknięciu tej wymiany kolejne 100 tysięcy kamienia na złoto dostalibyśmy (bez podbijania) niecałe 10tyś złota. MAŁO!

POMOC

Być może zauważyliście, że lepsi gracze robią wszystko, by postawić market jak najszybciej. Nie da się ukryć, że jest to ważna kwestia, która może (ale nie musi) decydować o losach pojedynku. Pierwsza osoba ma wymiany nie naruszone i jest to najbardziej komfortowa sytuacja. Zaś każdy kolejny gracz ma już trochę gorszą. Tak więc ten ostatni już zbiera resztki i ma dość pokaźną stratę. Podbijanie na początku gry też jest nieopłacalne (chyba, że gramy na miliony).

Wymieniać, podbijać, można każdy surowiec, nie tylko złoto. Ale tak się przyjęło, że najwięcej zazwyczaj mamy kamienia, a najbardziej pożądane jest złoto. Równie dobrze zamiast złota, może to być żywność, która potrzebna jest nam do ulepszenia naszych jednostek lub przejście do XVIII wieku.

Jeżeli mamy mamy znikome ilości kamienia (powiedzmy 10-15tyś) to nie ma sensu podbijać na złoto, bo niewiele na tym zyskamy, a możemy nawet stracić, gdyż jak już wspomniałem nie jesteśmy sami na rynku i inni gracze też mogą w tym czasie robić wymianę, przez co nam zepsuć podbitkę.

Wiem, że to temat rzeka i można na nie dyskutować dość długo i nie zostanie wyczerpany. Dlatego piszcie swoje doświadczenia, przemyślenia. Pomagajmy sobie. Pytania też mile widziane.

ps. Podziękowania dla Kondy, za pomoc w robieniu gifów.

// ŻEBY POWIĘKSZYĆ GIFY - KLIKNIJ NA NIE //

konda 
Konda

Medale: Brak

Wysłany: 2017-01-06, 02:26   

bardzo dobry poradnik mam nadzieje, ze przyda sie nie jednej osobie, jeszcze bym dodal, zeby nie wymieniac surowców kilka razy po 10k tylko od razu 100k lub ile potrzeba w sensie jak potrzebujemy np 5k golda a mamy 1k to nie wymieniac 10kstone>500gold tylko za pierwszym razem wyliczyc te 50k za 4k golda (przykladowo) :)

mad 

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2017-01-06, 09:06   

Jeszcze sprawa magazynów. Jeżeli mam taką możliwość (ilość złóż kamienia na mapie jest wystarczająca), to robię około 14-17 magazynów (na 20pt i więcej). Jednak są nacje, które te magazyny mają droższe i przychodzi czas, kiedy nie ma sensu ich dalej budować, bo za taką cenę moglibyśmy zrobić coś sensowniejszego, np. postawić stajnię, kolejny ratusz.

Nacje, które mają droższe magazyny:

Ukraina,
Rosja,
Turcja,
Algieria.

--
Co do wymian, to ja w momencie, gdy mam 4-5tys. złota i >100k kamienia, to żeby uniknąć zbicia marketu przez przeciwnika robię to jak najszybciej, tzn. np. wymieniam całe złoto na kamień i cały kamień na złoto. Da to nam bardzo zbliżony efekt do tego powyżej, ale będziemy spokojniejsi i zyskamy na czasie.

Fenek 

Wysłany: 2017-01-06, 11:42   

mad napisał/a:
Jeszcze sprawa magazynów. Jeżeli mam taką możliwość (ilość złóż kamienia na mapie jest wystarczająca), to robię około 14-17 magazynów (na 20pt i więcej). Jednak są nacje, które te magazyny mają droższe i przychodzi czas, kiedy nie ma sensu ich dalej budować, bo za taką cenę moglibyśmy zrobić coś sensowniejszego, np. postawić stajnię, kolejny ratusz.

Nacje, które mają droższe magazyny:

Ukraina,
Rosja,
Turcja,
Algieria.

--
Co do wymian, to ja w momencie, gdy mam 4-5tys. złota i >100k kamienia, to żeby uniknąć zbicia marketu przez przeciwnika robię to jak najszybciej, tzn. np. wymieniam całe złoto na kamień i cały kamień na złoto. Da to nam bardzo zbliżony efekt do tego powyżej, ale będziemy spokojniejsi i zyskamy na czasie.

Polecam szczególnie w grach przeciwko Kondzie, który zawsze czycha na zbijanie marketu XD

[GP]Warren 
Admin Team :)
łudi łudi, dymi dym

Medale: 6 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2017-01-06, 12:11   

To chyba najlepszy poradnik na tym forum, dzięki. ;-)

konda 
Konda

Wysłany: 2017-01-06, 12:28   

[GP]Warren napisał/a:
To chyba najlepszy poradnik na tym forum, dzięki. ;-)

bedzie wiecej, równie fajnych, pomysłów z madem mamy mnostwo :D

[GP]Warren 
Admin Team :)
łudi łudi, dymi dym

Medale: 6 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2017-01-06, 12:30   

Nic tylko czekać na owoce Waszej współpracy. ;-)

[GP]Spychy

Wysłany: 2017-01-06, 15:27   

Bomba, ale ja i tak gram na drewno :P
Świetny poradnik, może się przerzucę :)

mad 

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2017-01-07, 23:41   

Ok, nagrałem nawet gierkę, by pokazać jak to mniej więcej działa. Klawiaturka dla ułatwienia, zobaczcie jak używam skrótów klawiszowych. Nie patrzcie na taktykę, bo pierwszy raz coś improwizowałem. 8-)

Cossacks Center - YouTube

Odpowiedz do tematu