Forum Cossacks 3 :: RETRO

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: retro

RETRO
Autor Wiadomość
L0kasz 
Hetman GeV

Medale: Brak

Wysłany: 2010-09-28, 11:45   

Odnosnie programów do odzyskiwania danych to darmowych (skutecznych) raczej nie znajdziesz. Możesz po prostu poszukać jakiegoś płatnego, ściągnąć z torrentów, licencje z www.serials.ws i może da radę.
Nie popieram piractwa 8-)

U mnie największy respekt wzbudzały HUNy :) Jeszcze z czasów jak nasi wschodzi "przyjaciele" tyle nie grali bo mieli max Pentium 166 Mhz. HUNy byli honorowi, wymiatali, tworzyli mapki, strony, udostępniali repki (które kiedyś były na wagę złota), ogarniali turnieje i clan fights, byli mega zorganizowali w świecie kozackiej hołoty i nie kombinowali z głupotami/bugami, nie kitrali się w mieście za szeregiem domków, tylko grali.
Nicków nie pamiętam :P HUN Frigate, Creator jakoś tak...
Ostatnio zmieniony przez L0kasz 2010-09-28, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  

[GP]Warren 
Admin Team :)
łudi łudi, dymi dym

Medale: 6 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-09-28, 11:47   

[NCW] napisał/a:
Ale LCN też płaci? Pozmieniało sie widze:)

Za medale płacą tylko co poniektóre klany, lecz jest jeden wyjątek.
Od pewnego czasu ludzie nie chcą grać Sea Wars 30pt (nie dziwię się- 30 minut rozbudowy na 1 wyspie i walka jedynie statkami, ew. artylerią, dużo ciekawsze są sea wars-y 0-10pt), więc administratorzy postanowili, że przez pewien czas będą płacić medalistom tej nominacji.

Cytat:
Myślalłem, że sie rozpłacze jak o tych repach sobie przypomniałem:P Ciekawe czy da sie to odzyskać są jakies programy do tego?

Są programy do tego, lecz nie wiem, czy pomogą. Wszystko zależy od tego kiedy je straciłeś.

http://www.dobreprogramy....dows,11721.html

Ponoć to jest całkiem dobry stuff. ;)

[NCW] 

Medale: 1 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-09-28, 12:47   

Dziki wypróbuje:) bo naprawde szkoda tylu lat zbierania:P

Ciekawe skad te klany kase maja:) bo to raczej nie wyglada jak w tych warcraftach czy jakos tak:)

A HUNi to fakt wymiatali i to od zawsze. Na początku ich gwiazdami byli HUN Gordon, HUN Portos, HUN Creator i HUN scu, nastepnie rozbłysły gwiazdy HUN Emcsi i Kalimdor, a potem pojawili się Power, Viper i Inter, chociaż ci dwaj ostatni uważam byli przecietni:) Ale klan rzeczywiście wybitny. Wiele lat na topie i na 5000 byli naprawdę straszni:) Doprowadzili taktyke siekiery do perfekcji i przełamali hegemonię Rosjan na 0 w pewnym momencie:)Ale mieli pech do smolarza, który ich bił czasami niemiłosiernie:P

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-09-28, 12:50   

Monte, to nie są wielkie sumy, a szefowie takich klanów zazwyczaj pracują, np. jako informatycy, szefowie regionalni działu IT itd. Stąd mają kasę.

A propos kasy. Od czasu do czasu [SPaM]Fred wykłada 50 dolców za zwycięstwo w R lidze. ;)

[NCW] 

Wysłany: 2010-09-28, 12:55   

E no to nie jest tak źle z tymi kozakami:)

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-09-28, 13:01   

Za nasza wschodnią granicą nie jest źle, natomiast w Polsce, na Węgrzech i w całej zachodniej Europie prawie nikt nie gra.

Edit: No w Niemczech grają, ale miliony.

Doszło do tego, że jeszcze do niedawna świetny klan [HKA (Akos, Hector, Hulk itd.) zapraszają byle kogo do drużyny, byleby ktoś grał. :(

Na początku swojej 'kariery' sporo grywałem z Cecilienem. Pamięta go ktoś jeszcze? Nadal gra skubaniec! ;)

[NCW] 

Wysłany: 2010-09-28, 13:10   

Ja pamiętam i to doskonale, bo tez z nim sporo gier gralem, głównie 2v2:) Fajny koles, był w Kijowie z nami:) Razem z Cirasierem czesto na GSC grywali:)

Cichor 

Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-09-28, 22:39   

[NCW] napisał/a:
A HUNi to fakt wymiatali i to od zawsze.

Warren Dał linka do stronki, na której znalazł mapkę 3 vs 3. A ja Wam daję tą samą stronkę z reckami z węgierskiej ligi krajowej. Klikamy, wyskakuje komunikat błędu, klikamy ok, wyskakuje tabelka z reckami.

http://ncb.uw.hu/versenytablak.html

Krótka historia klanu [TARR]:
http://tarr-klan.uw.hu/a_klanrol/a%20klanrol.htm
Wystarczy wrzucić do google translate i mamy płynną angielszczyznę.

L0kasz 
Hetman GeV

Medale: Brak

Wysłany: 2010-09-29, 09:49   

[NCW] napisał/a:
Ja pamiętam i to doskonale, bo tez z nim sporo gier gralem, głównie 2v2:) Fajny koles, był w Kijowie z nami:) Razem z Cirasierem czesto na GSC grywali:)

Hehe to mi sie przypomniala przesiadka z 1.29 na 1.35 i pierwsza gra. Wbilismy razem z PWR Kuba_pl na 1.35, juz cos umielismy, na 1.29 nawet niezle szlo. Pierwsza gra wlasnie z Cuiraserem i jeszcze jednym ziomem na 5000 0pt. Trwalo to jakies 6 minut i bylo po nas :D Przepasc poziomow 1.29-1.35.

Ale i tak najlepsza gra w zyciu to bylo PWR vs NCW 3v3. Wyniku nie pamietam, ale bylo zajebiscie :P

[NCW] 

Wysłany: 2010-09-29, 16:44   

Cytat:
Ale i tak najlepsza gra w zyciu to bylo PWR vs NCW 3v3. Wyniku nie pamietam, ale bylo zajebiscie :P

Oj tak 3v3, to były najlepsze gry! Zawsze było ciekawie i była czas na wszystko, bo zazwyczaj był lag:D Piekne czasy:)

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-10-10, 16:49   

Polacy w zagranicznych ligach...

Dzisiaj wyjątkowo tekst dotyczący nie tylko przeszłości, ale także teraźniejszości. Polacy w zagranicznych ligach grali "od zawsze", do 2005 roku właściwie to obcokrajowcy brali udział w naszych turniejach takich jak CC@W i Liga BRP. Jednak od rozpoczęcia międzynarodowych zjazdów na Ukrainie i powstania League Cossackers Net wszystkie ważniejsze wydarzenia dzieją się już tylko za naszą wschodnią granicą. Właśnie starty Polaków w LCNie oraz R League chciałbym krótko przedstawić. Bądź co bądź nadal nasza scena jest w trójce najsilniejszych na świecie, za rosyjską i ukraińską, więc chyba mamy się czym pochwalić. Gdyby tak przeliczyć ilość zdobytych punktów zawodników danych narodowości, a później podzielić przez ilość zawodników to być może w takim wyimaginowanym rankingu zajęlibyśmy pierwsze miejsce. Nie biorę pod uwagę Mołdawian, których jest z pięciu i każdy nieźle punktuje. ;)

Zacznę od zwykłych statystyk. (LCN)

Przez pięć lat istnienia ligi wzięło udział 19 polskich drużyn. Najlepiej punktuje [BRP], za nimi [PR], [P_K^S] i [GeV]. Ilość uczestników LCN z Polski wynosi 88 graczy.

Najbardziej wyróżniający się polscy zawodnicy:

[BRP]Balin- Jeden z dwóch naszych dominatorów. Zagrał zaledwie 567 meczów, a zdobył w lidze wszystko. Title na 1000 0pt, 1000 0pt n/m, 5000 0pt, 5000 30pt Sea i 5000 30pt No rules. Najlepiej punktujący gracz Bractwa Rycerstwa Polskiego. O Balinie nie ma co pisać. Każdy go zna, każdy wie co potrafi.

[BRP]Kefir- 190 gier, z czego 130 wygranych. Procent zwycięstw byłby z pewnością wyższy gdyby nie fakt, że Kefir od początku swojej kariery ligowej atakował wyłącznie graczy ze ścisłej czołówki, jeżeli wygrał z tą czołówką większość meczów to chyba umiejętności tej legendy polskiej sceny nie wymagają dodatkowego komentarza. Zazwyczaj grał zasady bez czasu pokoju, chociaż tak jak Balin uwielbiał on zasady 30pt no rules. Mówi się, że to są ulubione zasady klanu BRP.

[BRP]Morpheus- Wcześniej znany jako [ZiZ]Chodkiewicz. Grę w lidze zaczął jeszcze jako początkujący stąd jego statystyki nie są oszałamiające. Z czasem się wyrobił, szczególnie w grze 30pt no rules, gdzie jest uważany za jednego z najlepszych zawodników na świecie. Nawet Balin pisał- "Uczeń przerósł mistrza". Do tej pory nie wiem czy pisał to na serio, czy była to ironia. ;) Morfi zdobył w sumie 5 medali w LCNie. Najważniejszy to chyba ten brązowy medal za Masters Lcn 30pt, czyli turnieju tylko najlepszych wśród graczy danej nominacji. Przy okazji wspomnę, że 2 miejsce zajął wtedy Balin, a pierwsze Macka.
Odnośnik do turnieju LCN Masters: http://en.newlcn.com/cham....php?rules=30pt

[BRP]Wołek- Tak jak Morph zaczął swoją przygodę z ligą jako raczej początkujący zawodnik. W obecnej chwili jest uważany za bardzo przyzwoitego zawodnika na większość zasad, w tym nawet na $$$ co w BRP jest niespotykane. Odniósł więcej porażek niż zwycięstw, przyczyn tego pewnie jest wiele, nie wnikajmy w to, ważniejszy jest fakt, że Wołek pewnie punktuje, ciągle jest aktywny i ma na swoim koncie 2 medale oraz kilka "tytułów".

[PR]Gutek- To już trzeci Polak z tzw. "nowej fali". (Po Wołku i Morphie). I on również zaczął grę w lidze jako 'noob', cała jego kariera opiera się na meczach w LCNie. Obecnie pod nieobecność Fightera i Balina jest zdecydowanie najlepszym polskim zawodnikiem w lidze. Jest prawie tak uniwersalnym zawodnikiem jak Wołek. Zdobywca wielu "tytułów" i kilku medali z zasad 5000 0pt/5000 30pt Sea.

[PR]Zizu- Leniwy gracz z wielkimi umiejętnościami. Zauważyłem u niego tendencję do powrotów na kilka-naście-dziesiąt dni do ligi po kilkumiesięcznych przerwach. Nigdy nie zatracił umiejętności, te przerwy tak jakby w ogóle mu nie przeszkadzały, to świadczy o klasie zawodnika. Niewielu potrafi wrócić po takim czasie i grać na wysokim poziomie. Zdobył 2 medale w lidze, jeden za 3 miejsce na 1000 0pt, a drugi za 100 zwycięstw. Posiada bardzo dobry stosunek zwycięstw do porażek.

[P_K^S]Amon- Wymieniam go tutaj z powodu jego fenomenu. Chłopak, który tak jak Zizu gra tylko raz na jakiś czas potrafi utrzymać dosyć wysoką formę. Amon jest szczerze mówiąc niedoświadczonym zawodnikiem i młodą osobą, jego zwycięstwa np. z Fighterem na 5000 0pt w Cossacks Empire, z [Kiev]Lamperem na 1000 0pt w LCNie do tej pory mnie zdumiewają. Do dzisiaj zdobył zaledwie jeden medal w League Cossackers Net. Mam nadzieję, że wróci do czynnej gry i ponownie zaprezentuje swój niebywały talent do Cossacks.

[P_K^S]Mad- Zawodnik, który obrał zupełnie inna ścieżkę kariery w LCNie od wyżej wymienionej reszty. Zaczął od 20pt i skończył na 20pt, w międzyczasie pokonując na przykład [-RA-]Tarantula na 5000 0pt w walce o 2 miejsce. Gracz uniwersalny, grał także miliony 10 i 0pt. Jest liderem PKS, to on wprowadził Amona we wszystkie tajniki gry i ligę stawiając uprzednio porządny fundament pod nowych utalentowanych młodziaków jak [P_K^S]Amon, [P_K^S]Bohun i [P_K^S]Matus. Matus i Bohun niestety stosunkowo szybko zrezygnowali z zabawy w Cossacks.
Mad posiada 2 medale w LCNie.

[GeV]Maximus- Nasz rodzynek wśród najlepszych. Zdobywca 2 medali i title na 30pt no rules. Uważany na świecie za świetnego artylerzystę, dobrze sobie radził również na strasznie mocno obsadzonych w ostatnich latach 5000 20pt. (W czasach kiedy na 0pt mamy bezrybie- niestety). Dla [GeV] zrobił wiele, był pierwszym zawodnikiem, który angażował się w profesjonalną grę. A dla mnie na zawsze zostanie panem "Słabe eko, świetny strateg". 168 zwycięstw i 155 porażek, w LCNie zaczynał jeszcze jako zawodnik Gwardii Polskiej [GP].

[BWS]Blaster- Mistrz. 60 gier, 44 zwycięstwa, "tytuł" na 5000 0pt i 5000 30pt no rules i 2 medale. Następny Polak grający 0pt i 30pt no rules. Coś w sobie mamy, że w większości grywamy najtrudniejsze zasady i jesteśmy w nich najlepsi.
Blaster to reprezentant starej gwardii, wg niektórych uważany nawet za jednego z najpotężniejszych zawodników w historii Cossacks.

[GRAIL]KO_POland- Jeżeli pamięć mnie nie myli to Ko jest pierwszym polskim medalistą LCN. Solidny zawodnik posiadające niezłe statystyki. Swoją drogą sympatyczny człowiek. ;)

[-UNION-]Fighter- Od kilku lat jedyny rywal Balina w rywalizacji o miano najlepszego zamiatacza z Polski. Kontrowersyjny gracz, często banowany w LCNie i oskarżany nieczyste zagrania. Gdyby nie tak częste przerwy w lidze spowodowane właśnie niezbyt pożądanym zachowaniem prawdopodobnie w tej chwili byłby na szczycie polskich medalistów League Cossackers Net. Obecnie najlepszy aktywny polski zawodnik.

Polscy medaliści LCN:

1. [BRP]Balin 38 medali.
2. [-UNION-]Fighter 30 medali.
3. [PR]Gutek 7 medali.
-. [BRP]Kefir 7 medali.
5. [BRP]Morpheus 5 medali.
6. [1453]Kolczan 3 medale.
7. [PR]Zizu 2 medale.
-. [GeV]Maximus 2 medale.
-. [BRP]Wołek 2 medale.
-. [P_K^S]Mad 2 medale.
-. [BWS]Blaster 2 medale.
12. [BRP]Kronos 1 medal.
-. [P_K^S]Amon 1 medal.
-. [PR]Elendor 1 medal.

R liga i Polacy...

R liga, turniej zupełnie inny niż LCN, rozgrywa się wyłącznie na 1000 0pt-5000 0pt i $$$. Również w RL Polacy występują często, a kiedyś nawet gęsto. Szybko przedstawię statystykę, nie chce mi się bawić z opisywaniem zawodników, zrobiłem to przecież wyżej.

[-UNION-]Fighter- 118 gier, 100 zwycięstw (!!!), 26 medali. (1000 i 5000)

[BRP]Balin- 80 gier, 64 zwycięstwa, 17 medali. (1000 i 5000)

[KGR]Silversurfer- 37 gier, 22 zwycięstwa, 1 złoty medal. ($$$)

[BRP]Kefir- 31 gry, 20 zwycięstw, 5 medali. (1000 i 5000)

[PR]Zizu- 20 gier, 13 zwycięstw, 3 medale. (1000 i 5000)

[P_K^S]Amon- 6 gier, 3 zwycięstwa, 2 medale (1000 i 5000) [Na nicku Destiny] (Liczba meczów schrzaniona w bazie danych)

[KGR]Adriano- 10 gier, 6 zwycięstw, 1 medal ($$$)

[EK]Misieq- 8 gier, 4 zwycięstwa, 1 medal ($$$)

[P_K^S]Mad- 47 gier, 21 zwycięstw, 2 medale (1000 i 5000) [Także na nicku Booblo Hanaki]

[PR]Elendor- 17 gier, 7 zwycięstw, 1 medal (1000 i 5000)

[BRP]Kronos- 23 gry, 11 zwycięstw, 1 medal (1000 i 5000)

[PR]Gutek- 29 gier, 17 zwycięstw, 1 medal (1000 i 5000)

Na sam koniec... niespełnione ligowe talenty ;)

Czyli gracze, którzy zaczęli grać w lidze ale szybko zakończyli swój udział w rozgrywkach.

[BWS]Blaster- Czyli ten mistrz o którym pisałem wcześniej, po zaledwie 60 meczach zawiesił buty na kołku. Co by było gdyby zagrał tych gier np. 500?

[BRP]^Kristov^- Początek miał wręcz tragiczny, ale to było jeszcze za czasów gdy grał w [GP] i [BRP][YB]. Później było coraz lepiej, pokonał nawet [Kiev]BR_Gogę na 5000 0pt i kilku innych wysoko notowanych rywali, jednak kiedy młodziak zaczął łapać wysoką formę nagle przestał grać.

[P_K^S]Bohun aka [P_K^S]Itachi- Uczeń, a później pogromca [HUN]Kalimdora i [HUN]Intera, jedyny gracz z którym ponoć nie potrafił się rozprawić na 1000/5000 0pt był Emsci. ;)

[P_K^S]Amon- Jak już pisałem- wielki talent. Czekam na powrót i "tytuły" na 1000 i 5000 0pt.

@ Cichor.

Dzięki za linki. ;)
Ostatnio zmieniony przez [GP]Warren 2010-10-10, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  

[NCW] 

Wysłany: 2010-10-10, 17:17   

Fajne podsumowanie:) Jestem pod wrażeniem Twojego zaangażowania w ten serwis! Gratulacja i oby tak dalej:)

A co do tematu:
Cytat:
[BRP]Morpheus Z czasem się wyrobił, szczególnie w grze 30pt no rules, gdzie jest uważany za jednego z najlepszych zawodników na świecie. Nawet Balin pisał- "Uczeń przerósł mistrza". Do tej pory nie wiem czy pisał to na serio, czy była to ironia

Uważam, że nie żartował, bo wg. mnie Morf był lepszy od balina na art i ogólnie na te zasady ostatnimi czasy nr1 w polsce:)
Cytat:
[BWS]Blaster- Czyli ten mistrz o którym pisałem wcześniej, po zaledwie 60 meczach zawiesił buty na kołku. Co by było gdyby zagrał tych gier np. 500?

Byłby najlepszym zawodnikiem bez wątpienia. Jak juz mówiłem dla mnie Blaster to nr 2 w całej historii tej gry. Super uniwersalkny zawodnik, który potrafił zagrać kazde zasady na najwyższym poziomie. Znakomity taktycznie no i przede wszystkim ekonomicznie. Miał po prostu mega gospodare i wiedział jak ja wykorzystać:) Wiekszość trików do ekonomii, które teraz znamy wymyslił własnie on. Dzieki niemu nastapił ogromny przeskok w gospodarce na długie pt. Miewał po milion skały więcej od przeciwników (a wiadomo jaka prędkość gry kiedys była:)), a były to czasy, kiedy to nasi wschodni sąsiedzi nie mieli za wielkiego pojęcia o tym elemencie gry. Najlepszy zawodnik na arta moim zdaniem i szkoda tylko, że nie mógł zmierzyć sie z obecnymi mistrzami, ale uważam, że wynik mógłby byc tylko jeden:P
Na potwierdzenie moich słów dodam, że kiedy zmierzył sie z Macka po 2 latch przerwy w graniu, w 4 grach na 1000 zmiażdzył go tak, że macka zapytał w jednej czy ma balona:P ( i nie chodziło o tego 18w rzecz jasna bo żadna z gier nie trwała wiecej niż 20min:P)

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-10-10, 18:32   

Cytat:
Byłby najlepszym zawodnikiem bez wątpienia. Jak juz mówiłem dla mnie Blaster to nr 2 w całej historii tej gry.

Pamiętaj, że nr 1 zagrał te 500 gier i nie dałby się łatwo. ;)
(Macka jeżeli dobrze pamiętam)

Jednak jak patrzę na niektóre gry Balina to sam nie wiem... Balin potrafi się wybronić z każdej sytuacji i stosuje czasem niekonwencjonalne zagrania, jak dla mnie bardzo kreatywny zawodnik, a jego gra z Tarantulem z Masters Lcn przeszła do historii. ;-) Blaster niewątpliwie był WIELKI, ale chyba ciężko go porównać do Balina. Inne czasy. A być może za jakiś czas będziemy się zastanawiali czy Gutek/Amon/(wstaw dowolny nick) są lepsi od Balina, bo gdy Balin kończył karierę to oni dopiero zaczynali grać na poważnie. Lubię takie gdybania i rozważania, ale pewności 100% nigdy w takich sprawach nie ma.

[NCW] 

Wysłany: 2010-10-10, 19:32   

A nie no macka, to absolutny król tej gry, także nie ma o czym mówić:)wiec byłby zaraz po masce:) i oczywiście reszta równiez by sie liczyła to chyba jasne:)ale myśle, że wybijałby sie zdecydowanie:)
Jasna sprawa, że ciężko ich porównywać, bo musieliby sie zmierzyć w swoich najwyższych formach, a oczywiście jest to nie możliwe. Takie same dylematy są przecież w piłce- kto był lepszy pele czy ronaldo, maradona czy zidan:) Tych kwestii raczej rozstrzygnąć sie nie da, bo to inne piłkarskie epoki, a w kozakach jest podobnie ( może nie ma aż takich zmian, ale jednak sa pewne róznice). Jednak trzeba pamiętać, że Blaster grając dajel równiez by sie rozwinął i dopasował do nowego stylu, a jak już wspomniałem radził sobie doskonale nawet po długiej przerwie.
Co do Balina to myślę, że to największy talent tej gry, to w jak krótkim czasie osiągnął taki poziom i wymiótł kozacki świat zasługuje na wielki szacunek! Był mniej uniwersalny od Blastera, ale na 0 podejrzewam byłby lepszy, bo przyznam Ci racje że potrafił naprawdę cuda zrobić będąc w czarnej dupie:) Grał z finezją i strasznie ciekawie dla oka no i zawsze miał jakis fajny plan:). Ja osobiście uwielbiam takie gry gdzie taktyka bierze góre nad kalkulacja i ekonomia oraz gdzie atak góruje nad obrona, bo to jest jednak sól zasad 0 pt:)Pamietam te rajdy balina siczą i to jak nie m8iał gospodarki albo mapy dobrej a masakrował kolesia zajebistymi manewrami i ciągłym atakim. No i jest jeszcze jedna rzecz za która uwielbiam Balina - robił z fajterem w grze to, co ja robiłem słownie na forum, czyli go gnoił:P Strasznie mi sie to podobało, że mu pysk trzymał w kagańcu chociaż na schellu:d

Cytat:
a jego gra z Tarantulem z Masters Lcn przeszła do historii.

Chyba nie kojarze tej gry, masz jakis link do repa? Z chęcią obejrze:) Zawsze twierdziłem, że dobry rep lepszy od filmu:P

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-10-10, 19:43   

Żelazny Port 2007, wspomnienia- [GRAIL]KO_POLAND

Wspomnienia Ko sprzed 3 lat. Mam nadzieję, że skoro umieścił to w kilku miejscach w internecie, to nie będę musiał płacić za autoryzację. ;)

Cytat:
Kozacki zlot --> Zelazny Port maj 2007

12 05 2007

Wlasnie tego dnia wyruszylem na kolejny "turniej" ( napisalem to w cudzysłowiu a zaraz dowiecie sie dlaczego ). Jako ze z polskich graczy jechalem tylko ja ( [SR]Br_KO_POLAND ) postanowielm zabrać się na Ukraine razem z ekipa z Węgier. Tak wiec mój pierwszy punkt było węgierskie miasteczko Tatabanya. Tam z dworca PKP ( byl juz 13 maja ) odebrali mnie [HUN]Br_Kalimdor, [HUN]Br_Emsci i [HUN]Br_Power. Wspolnie z nimi udalismy sie do domku Kalimdora gdzie czekał na nas goracy obiad. Pozniej troche czasu spedzilismy przy kozakach a nastepnie ( juz wieczorem ) dołaczyło do nas troche graczy z klanu HUN gdzie wspolnie do wieczora spedzilismy czas w ogrodzie. Cala impreza skonczyła sie wmiare wczesnie ponieważ nastepnego dnia o godzinie 6 rano wyruszyliśmy na Ukrainę.

14 05 2007

Wyjechalismy... podróż do granicy ( wegiersko - ukrainskiej ) trwała bez więszych przeszkód... jechalismy przez Budapeszt. Po jakis 4 godzinach jazdy byliśmy juz na Ukrainie ( na granicy stalismy moze 15 min czyli bez zadnych problemow )

Jak to bywa na Ukrainie... a bywa roznie nie odbywlo sie bez przygód....

Najpierw zatrzymała nas policja... kierowca ( [HUN]Br_Power ) został poproszony do radiowozu jednak nie dogadał sie z polcjantem ukrainskim ( bariera językowa ). Zostalem poproszony za tłumacza ( ??? ) jedyne co policjant umial powiedziec po angielsku to "big problem", jednak dogadałem sie z nim bez większych kłopotów ( problem był w tym ze jechalismy za szybko )

skonczyło sie na 100 hrywnach łapówki.

Nie mineło 3 godziny i znowu... policjant nas zatrzymał. Tym razem jednak chodziło o cos innego... chcial sie zabrac jako

autostopowicz hmmm "no problem" i jedziemy z nim :) Dowiedzialem sie od niego miedzy innymi ze wysoki stopniem policjant na Ukrainie zarabia okolo 300 dolarow na miesiac... nagle gafa... dosłownie moze 10cm i byśmy potracili pieszego, w momencie cisza i zerkam tylko na policjanta, jednak nic nie powiedzial i jedziemy dalej...

15 05 2007

Po okolo 28 godzinach podrozy dotarlimsy do Zelaznego Portu. Z hotelu na plaze mielismy doslownie 4 moje kroki. Po paru godzinach dojechala do nas ekipa z Kijowa ( Wegrzy i ja dotarlismy jakos pierwsi ) a wieczorem ekipa z Rosji (glownie z Moskwy ) No i zaczela sie zabawa...

16 05 2007

Widac delfiny !!! tak dzisiaj widziałem delfiny... pływały jakies 50m od brzegu

Na dzisiejszy dzień był zaplanowany pierwszy dzień turnieju... pierwsze pojedynki odbyly sie normalnie. jednak po pewnym czasie chyba wszyscy zrozumieli.... NIE GRAMY !!! Jak to powiedział [-RA-]Br_Troy " ja tu nie przyjechalem na turniej tylko odpoczac razem z bracmi" No i stalo ... bierzemy piłke i idziemy na plaze grac w siatkówke ( nawet fajne boisko mielismy ) Gra jednak nie odbywala sie na wysokim poziomie ( praktycznie tylko przebijanie piłki ) ale jednak ile przy tym bylo smiechu.... na koniec wszyscy do morza !!! :) good times :) Wieczorem bankiet. 17 05 2007

Dzisiaj zostalo rozegrane torche pojedynkow... jednak po chwili wyraznie widac bylo ze nikt nie ma ochoty na gre. Czesc osob poszla polywac w morzu, reszta zostala grac w POKERA !!! No i zaczelo sie... z poczatku myslalem ze gramy tylko "na zaplaki" (szybko ogralem Br_APECTAHT ) i po chwili hmmm :(( daje mi kase... mowie ze nie chce a on ze musze wziasc bo gralismy na kase itp... torche glupia sytacja no ale trudno... w koncu musialem zabrac kase ( wygralem na nasze okolo 10zl )

Wieczorem bankiet.

18 05 2007

Znowu bardzo podobny dzien do poprzednich... na poczatku proby rozegrania turnieju...

No i wieczorem standart.... bankiet !

A po bankiecie POKER !! tym razem do tylu... przegralem to co wczoraj wygralem wiec wyszedlem na zero ( NV wygral okolo 30zl, Troy 15zl, reszta gorszowe sprawy )

19 05 2007

Dzisiaj dojechalo do nas kilku nowych graczy. Na poczatku proby rozegrania turnieju.... po chwili..... NIE !!!! idziemy grac w piłke... tym razem piłka nożna... i znowu ile bylo smiechu dzieki [GRAIL]ą !! :)) wspanialy czas... pozniej znowu wszyscy do morza i wiczorem znwou bankiet :)
Po bankiecie POKER ! ale bylo nasze zdziwenie jak Troy odslonil zaslonki... juz jest widno ? :o Tym razem poszlo mi znakomicie... wygrana okolo 150zl, jednak tym razem tej kasy nie zabralem ( mimo wreczania mi jej na sile ) po prostu glupio mi bylo.... za duzo... powiedzialem ze jutro jak bedziemy ogladac mecz Spartaku Moskwa ( bylo tam kliku fanow tej druzyny ) aby kupili za wszystko piwo...

20 05 2007

Dzis zakonczenie calej imprezy wiec w koncu trzeba bylo dokonczyc truniej... byl on rogrywany typowo od niechcenia... malo kto mial ochote na gre.

Wieczorem bankiet.... tym razlem przyjechal do nas jakis zespol i przygrywal nas do wieczornej kolacji, nastepnie bylo rozdanie prezentow i nagrod za miejsca w turnieju.

No i niestety trzeba bylo jechac :((( cos okropnego... tak strasznie mi sie nie chcialo wracac do domu ze myslalem czy tam nie zostac ( klan Kiev mowil mi abym zostal jeszcze jeden dzien i pozniej z nimi pojechal do Kijowa i z tamtad wrocil do domu ) Jednak pojechalem razem z HUNami

Tym razem juz nie chcialo mi sie wracac na Wegry wiec poprosilem Kalimdora aby podrzucil mnie na granice POL-UKA a tam juz sobie poradze...pozegnalem sie z HUNami i poszlem w strone granicy, no i mam naucze aby nie kombinowac.... po paru metrach zaczepil mnie celnik ukrainski i pyta sie mnie czego tutaj szukam ??, ja troche zdziwiony mowie ze chce sie dostac do Polski... on na to ze tutaj nie ma przejscia piszego jest tylko samochodowe i ze mam isc za nim. Nie mialem wyjscia wiec poszedlem. Poszlismy pod jakis budynek gdzie bylo wiecej celnikow i cos tam sie naradzaja.. za chwile wywiad ze mna... gdzie bylem, co tu robie, jak tu sie dostalem itp itd... w koncu po wyjasnieniu im calej sytacji zatrzymali pierwszy samochod i kazali kierowcy zabrac mnie na Polska strone ( hmm wiec nie okzalo sie tak zle ) Dotralem do pierwszej miescowosci po Polsiej stronie ( juz nie pamietam nazwy ) a pozniej do Sanoka... bylo juz kolo 1 w nocy... bylem juz bardzo spaicy ale dobra... ide na dowrzec PKP... najblizszy pociag o godzinie 6 rano ( do Rzeszowa ) hmmm masakra, ide na PKP... sytacja identyczna.. mowie nie wytrzymam, ide szukac hotelu ( co za "zadupie" nigdzie nie ma), po jakiej godzinie szukania mam
90zl za dobe :o omg ze nie chcialo mi sie wracac na Wegry. Nastepnego dnia okolo godziny 10 rano ide na PKP zoabczyc jakies polaczenia z Cze-wa... "niestety ale nie ma", a do Warszawy " do Warszawy pociag jezdzi raz na tydzien" :o bosh co "miasto" ide na PKP, tam juz bylo lepiej.. dostalem sie do Rzeszowa a tam juz bylo z gorki...

Podsumowujac swietny zlot ( bo turniejem tego nazwac nie mozna ) czuje sie mega wypoczety, jestem bardzo szczeslimy ze tam pojechalem.

Pamietne chwile
- NV lapiacy meduzy
- GRAILE grajace w siatke i pilke nozna
- GRAILE w busie
- GRAILE na gejzerach
- GRAILE w czasie grania
- Super Stalin :)
- Wiczorne gry w Pokera
- master come back
- plywanie z Toryem

Ahhh na poczatku zastanawialem sie czy warto jechac samemu ( jako Polakowi ) blisko 2000km ... ale jasne ze bylo warto - BO W ZYCIU WARTO ROBIC COS CIEKAWEGO !!!

Z dedykacją dla tych co uważają zjazdy za niepotrzebne. (:

Niestety foty od Ko nie działają, a szkoda, bo miał masę masę dobrych fotek.
Za to znalazłem kilka z portalu ligi LCN . ;)

('bankiet' ;p)

(prawdziwy kozak!)

(tzw. próba rozegrania turnieju)

(Ponoć woda krystalicznie czysta)

Reszta fotek: http://en.newlcn.com/champ/foto_zport.php

I na koniec wyniki turnieju.

http://en.newlcn.com/champ/results_zport.php

'Turniej' w Żelaznym Porcie jest rozgrywany co roku w Maju, więc możecie się już szykować do zjazdu w 2011 roku. ;p

Odpowiedz do tematu