Forum Cossacks 3 :: RETRO

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: retro

RETRO
Autor Wiadomość
[GP]Warren 
Admin Team :)
łudi łudi, dymi dym

Medale: 6 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-09-23, 21:47   RETRO

Niektórzy gracze są miłośnikami modyfikacji Csx, niektórzy grają tak długo, aż osiągną satysfakcjonujące miejsce w lidze, a jeszcze inni bawią się w Napoleona podczas rozgrywania bitew historycznych, a ja po prostu lubię historię, tą 'kozacką' oczywiście. Jak wszyscy wiemy scena multiplayer istnieje już od kilku dobrych lat, prawdopodobnie gracze zaczęli się organizować w różne struktury klanowe w już 2001 roku, czyli aż 9 lat temu. Z jakiej strony by nie patrzeć to jest kupa czasu, wiele ciekawych rzeczy się wydarzyło. Chciałbym się podzielić swoimi 'odkryciami', co pewien czas będę się starał wrzucać różne (nie)ciekawe sytuacje, informacje o drużynach/zawodnikach i statystyki byłych turniejów/lig. Być może kogoś to zainteresuje, albo nawet skłoni do wymiany zdań.

"Let's Get Ready To Rumble!"

GUT

[SCC]GUT to już dawno zapomniany mistrz 'wagi ciężkiej' (ukłon w stronę Montezumy- wiem, że Ty jeszcze pamiętasz Guta), czyli 5000 0pt. Na wstępie zaznaczę, iż znalezienie w internecie jakichkolwiek wiarygodnych informacji nt tego zawodnika graniczy z cudem. Mimo wielu trudności udało mi się chyba połączyć to co znalazłem w miarę logiczną całość.

O to co znalazłem... cytaty z tematu o lidze BRP (źródło: www.cossacks.sztab.com/karczma)

Cytat:
Question: who will win the premiership?

[DF]Vauban napisał/a:
gut as usual if he plays all his games...

[HUN]Ekstone napisał/a:
I think GUT will win again, but Odin really good. [HUN]Frigate is really good too, but he hasn't got an own strategy

[CR]Evolution napisał/a:
hmm i think gut have good start in liga :P 8 games 8 victories :) hard to beat that 1 ;(

[CR]^Snatch^ napisał/a:
Gut is very sharp this season, let's go for place 2 :)

Slapukas napisał/a:
heh.... GUT will win but him tactic wery strange to beat me at 4-8min

[CR]PsychoFreak napisał/a:
I think 1 Gut 2 Odin 3 Messiah

I również z tego samego działu na forum potwierdzenie powyższych opinii...

[BRP]Bulka napisał/a:
Season 2 has ended

Ouer Champions are :

1.[SCC]GUT - (second gold realy impresive skill :) )
2.[TDF]LTU_MESSIAH
3.[AD]odin -

Po tym co zobaczyłem na Karczmie zadałem sobie pytanie- Kto to ten Gut. I czy naprawdę jest taki mocny, czy po prostu poziom ligi był przeciętny? (Wtedy większości zawodników nie kojarzyłem), więc musiałem zasięgnąć informacji z innych źródeł. Na pomoc przyszedł Rolcom, administrator ligi LCN, który umieścił kilka powtórek ze swoich starych gier z Gutem, o ile dobrze pamiętam to gry były rozgrywane w 2004 roku, aż sześć lat temu!

Zapomniałbym- nie tylko Rolcom wrzucił swoje gry z Gutem. (:

Linki:

http://en.newlcn.com/recordinfo.php?id=1384
http://en.newlcn.com/recordinfo.php?id=1387
http://en.newlcn.com/recordinfo.php?id=2798

Tłumaczenie komentarzy do ww gier

[Lviv]Rolcom napisał/a:
Osobiście uważam Guta za najsilniejszego gracza w historii. Takich graczy, którzy potrafią dobrze dostosować się do każdej sytuacji w grze zawsze było bardzo mało.

[SPaM]Fred napisał/a:
Gut był kiedyś najlepszym zawodnikiem 5000 ze swoją taktyką na początku drag + 'sechey'

Nie mam już nic do dodania. Osoba, którą uważam za jednego z najlepszych graczy w historii Cossacks (Rolcom) twierdzi, że Gut był jeszcze silniejszy od niego i jeszcze na dowód swojej tezy wrzuca repki ze swoich porażek z 2004 roku. Ewidentnie Gut był świetnym zawodnikiem, lecz nie był 'gwiazdą' jakich teraz wiele. Nie udzielał się na forach, nie brał udziału w wielu znanych ligach, on po prostu grał i wygrywał. Profesjonalista. ;)

Po kilku latach przerwy zagrał kilka potyczek 2v2 m.in z Macką, Tarantulem oraz Interem. Nie odstawał poziomem, a nawet pomógł Interowi zwyciężyć z bardzo mocnym teamem -RA- na 5000 0pt. Niesamowite.

Edit: następnym razem napiszę coś o klanie [JW]. <paproszeq>

L0kasz 
Hetman GeV

Medale: Brak

Wysłany: 2010-09-24, 08:59   

Ciekawy artykuł. Przyznam, że zapomniałem o kolesiu. Może jego nowym wcieleniem jest GUTek? :P

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-09-24, 11:49   

Ot taka ciekawostka- Gut od czasu do czasu grywa na szelu, rok temu dosyć często grywał 2v2 ze swoim ziomkiem [SCC]JJ, który również wziął udział w lidze BRP. Nie osiągnął on jednak większych sukcesów.

KLAN Część pierwsza

W czasach kiedy jeszcze masa ludzi grała w Kozaków z pasją, kiedy polskich klanów było więcej niż dzisiaj zawodników* i kiedy polska scena znaczyła więcej niż pięciu zawodników grających w League Cossackers Net powstał klan [PL]. Wiadomo, tag [PL] oznaczał, że jest to polska drużyna z wyłącznie polskimi zawodnikami. Jak mówi historia zapisana na witrynie internetowej klanu [JW], [PL] było zlepkiem kilku mniejszych drużyn, już wtedy wykrystalizowała się postać 'wielkiego lidera' Jeremiego Wiśniowieckiego.

(źródło: http://www.klanjw.neostrada.pl/iso/01.html)

Cytat:
Nic nie zapowiadało scalenia kilku plemion w jedno księstwo, czy raczej w jedną wielką grupę osad, jaką stało się potem plemię PL. Ich członkowie byli ludźmi uczciwymi, którzy za wszelką cenę cenili sobie honor i uczciwość. Pierwszym wodzem tychże plemion był Przemek. Rządzili z nim również inni członkowie plemienia - Ruchaki, a potem przybyły z Rusi, tajemniczy nieznajomy, Jeremi.
Nie wiadomo, kiedy dokładnie dołączył do nich Jeremi, wielki wódz, niosący ze sobą mądrość i sprawiedliwość, co, jak okazało się później, było bardzo przydatne w prowadzeniu polityki zagranicznej i wewnętrznej.

Łatwo zauważyć, że mamy do czynienia z bardzo charyzmatyczną i egocentryczną osobą. Jeremiasz już na samym początku swojej kozackiej kariery był bardzo pewny siebie i swoich dyplomatycznych zdolności. Pierwsze decyzją jaką podjął jako 'plemienny wódz' było utworzenie klanu RZP (później JW) o czym również możemy przeczytać na stronie jego drużyny.

Cytat:
Po długim czasie księstwo PL rozpadło się i podzieliło na dwa obozy - PL (ci, którzy ostali przy starym wodzu) i RZP (nowo utworzony, silny gród na czele z Jeremim). Szybko rozniesły się wici, że nowy władca zamierza objąć sowim panowaniem większe terytoria. Mgły PL nie mógł już sobie poradzić z sojuszniczym RZP i stopniowo coraz bardziej ulegał jego wpływom. Coraz to miąższy JW zyskiwał wielkie poparcie wśród tutejszego ludu, a i wojsko rosło ciągle w siłę. Niestety macierzyste PL znikło wkrótce z map wielkiego świata na zawsze, a jego miejsce zajęło nowe, silne księstwo. Zostało ono założone przez Jeremiego i jego dzienych rycerzy kraju PL - dzielnego Mikiego oraz poczciwego i mężnego Ruchakiego. Jednym z założycieli był również wędrowny wojownik z dalekiego wschodu - Feataur.

Jak na razie same sukcesy, niewątpliwie wyrastał nam ktoś wyjątkowy, lider z prawdziwego zdarzenia. W niedługim czasie po założeniu [JW] Jeremi zawiązał sojusz z [PPK] (który nie jest 'tym' PPK- ale o tym kiedy indziej)

Cytat:
Miedźwną passę zakończył przymus zmiany nazwy plemienia na tą chrześcijańską. Było to konieczne, aby sojusz z potężnym PPK miał miejsce. Imię RZP odeszło więc w zapomnienie, a zastąpiła je nazwa JW, która rozbrzmiewała dalszymi czasami na ustach wielu znamienitych rycerzy...
W niedługi czas po tym wydarzeniu wielkie księstwo JW zawarło pakt wojskowy z potężnym i tradycyjnym klanem - PPK. Jednak nikt nie przypuszczał, co zajdzie między nimi później...

I sukcesów ciąg dalszy...

Cytat:

W dalszych czasach nastała wielka chwila dla całego ludu JW - Pierwszy Sejm Wielki. Na jego obradach ustanowiono konstytucję oraz omówiono najważniejsze zagadnienia dotyczące gospodarki i militariów księstwa.

Cytat:
W miarę mijania miesięcy rycerze spod znaku JW stoczyli mnóstwo wspaniałych zwycięstw z różnymi przedstawicielami innych grodów zamieszkujących Dzikie Pola. Były to chwalebne zwycięstwa, jak i również druzgocące porażki, z których jednak dowódcy wychodzili z podniesioną głową i nowymi umiejętnościami.

Jednak wszystko co dobre szybko się kończy, skończyła się również pewna era w rozwoju drużyny Jeremiego Wiśniowieckiego. Niewątpliwie główną przyczyną początku końca było to co wcześniej moglibyśmy uznać za wielką zaletę w zachowaniu lidera- pewność siebie i egocentryzm, który był u niego tak rozwinięty, że wszyscy członkowie drużyny byli zapatrzeni w swojego wodza na tyle, aby zgadzać się z każdą jego decyzją, nawet tą najbardziej absurdalną.

Pierwszym dyplomatycznym problemem [JW] było zerwanie sojuszu z jak to Jeremi wcześniej napisał "potężnym i tradycyjnym klanem - PPK". Z różnych źródeł dostałem różne wersje przebiegu zdarzeń poprzedzających fakt zerwania paktu wojskowego między tymi dwoma sporymi drużynami. Ze spisanej historii [JW] dowiemy się o tym wydarzeniu tyle...

Cytat:
Pirzwej jednak, jak wszystkie kraje, tak i JW stało oko w oko z wojną. Sojuszniczy klan PPK zerwał pakty z JW i wypowiedział mu wojnę. Piekielny jego wódz, Niszczyciel, gabił ciągle naszego najlepszego wojownika i dyplomatę, Winged Hussara. PPK sprzymierzył się ze swoim sąsiadem, wojowniczym klanem ON i razem postanowili obalić Jeremiego i jego księstwo.

... co jednak według moich danych jest przekłamaniem. (tym razem nie podam źródła, zostało ono zniszczone). W pewnym momencie Niski- lider PPK wydalił ze swojego forum zawodnika [JW]Winged Hussara za nieodpowiednie zachowanie. Po chwili Jeremi jako szef WH wstawił się za swoim podopiecznym. W celu rozwiązania sporu JW i Niski vel Niszczyciel rozpoczęli dyskusje na gadu gadu. Nie doszli do porozumienia, w związku z tym JW opuściło wspólne forum i dołączyło po pewnym czasie do ogólnokozackiego forum IN4. PPK zerwało wszelkie pakty z JW, jednak wojna została wypowiedziana przez [JW], a nie przez Niszczyciela jak spisał Jeremiasz.
Natomiast [ON] sprzymierzone z Polskim Przymierzem Krwii było już wcześniej, przed wojną Jeremi Wiśniowiecki vs [PPK].

W końcu nadszedł czas forum [JW] na portalu IN4...

(Opiszę to później;p)

*celowe przejaskrawienie ;)

Amon 

Wysłany: 2010-09-24, 16:51   

Zgadza się, Gut był bardzo dobrym graczem. Miałem z nim okazję zagrać kilka gier i trzeba przyznać, że po sporej przerwie, grał na najwyższym poziomie.

O ile dobrze pamiętam, jest Francuzem, a Francuzi mają wielu zawodników z wyższej półki. Mam tu na myśli m.in klan DF, może warto by było też coś o nich napisać:). Dość mało znany klan, a ma już swoje lata.

Co do J_J, to on też prezentował niezłe umiejętności. Szczególnie na 1k 0pt potrafił pokonać nie jednego eksperta. O ile dobrze pamiętam skończył definitywnie z Kozakami jakoś w 2008...

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-09-24, 16:59   

Gut o ile ja się nie mylę jest Serbem, ewentualnie Serbem mieszkającym we Francji. SCC to serbski klan. ;)

O [DF] nic nie wiem oprócz tego, że swego czasu Nico był niezłym graczem. :(

Amon 

Wysłany: 2010-09-24, 17:06   

Nico, Destructor, Vauban i jeszcze jeden, który nie startował w lcnie. Kiedyś miałem ich stronkę, ale mi się gdzieś zapodziała.

SCC to serbski klan? A to dziwne, bo od 3 lat jedynym Serbem, którego tam widziałem był Ellep :P.

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-09-24, 17:15   

Ellep mi mówił, że to serbski klan po tym jak opuścił szeregi PKS.

Amon 

Wysłany: 2010-09-24, 17:28   

Wątpię. Jest to raczej klan wywodzący się ze Słowenii. J_J i madness stamtąd pochodzą.

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-09-24, 17:39   

No to Słowenia, Serbia leży przy Słowenii. ;)

L0kasz 
Hetman GeV

Wysłany: 2010-09-24, 17:41   

Serbski.

[NCW] 

Medale: 1 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-09-27, 22:09   

:D Coraz bardziej mi sie tu podoba:P
Co do Guta , to był znakomitym zawodnikiem, tzw stara szkoła gry ( upy kopalni złota i te sprawy), ale potrafił zawsze szybko sie dostosowywać i dlatego też, mimo że gra starym stylem, to radzi sobie w nowych realiach, a trzeba przyznać, że kozacy zmienili sie ze strategii w zręcznościówkę:/Swego czasu zdecydowany numer 1 na świecie. Co do tej opinii Rolcoma to bym sie kłócił, wg. mnie Rolik był lepszy:) Ale w swoich najlepszym okresie Gut wymiatał na schellu na 0pt (5000 oczywiście bo 1000 sie nie grało jeszcze:P) razem z wymienionym w poscie Bułki AD Odinem i AD Manfredem oraz BOS Snowballem:)Ale Gut był uniwersalny i wymiatał na kazde zasady, co pozwoliło mu między innymi w lidze BRP triumfować:) Jak dziś pamietam gre 45pt Gut vs Blasta i wtedy skończyło sie panowanie Guta:)A klan wydaje mi sie że słoweński:)\

A z tym JW to przesadziłes z lekka:P szkoda o nich wspominać:) o grze pojecia nie mieli a na forach pierwsi do wojaczki i głupiego zachowania:) Chłopaki mieli zajawke, to fakt, ale strasznie słomiany zapał przy okazji:)szkoda czasu na opisywanie takich bądz co bądz kozackich miernot i awanturników do których niewiele docierało:)

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-09-27, 22:29   

Monte, jeszcze nie skończyłem z [JW]. ;)
Dla mnie to ciekawy przykład propagandy Jeremiasza na wielką skalę- to co on wypisywał o JW i o sobie w różnych miejscach to przerasta moją wyobraźnie. O awanturnikach czasem nawet ciekawie się wspomina- Bambo vel Ajax, Rex i tak dalej. JW było fenomenem, nikt ich tak naprawdę nie lubił, ten Arek z [POL] coś tam niby sztamę trzymał, ale na moje oko to tylko dlatego, że on sam miał kosę z BWS i na rękę był mu ten konflikt JW-BWS i reszta. Cwaniaczek.

Oczywiście lepiej byłoby napisać coś o np. [RP], [NCW], czy w szczególności o [SR], ale piszę o tym o czym mam chociaż szczątkowe pojęcie, niestety RP-NCW-SR to dla mnie prehistoria, nie wiem co i jak. ;)

A o Gucie po prostu musiałem wspomnieć, nie widziałem, żeby ktoś tak Rolcoma cisnął, nawet Fajter z tą swoją mega szybką ręką.

Cytat:
a trzeba przyznać, że kozacy zmienili sie ze strategii w zręcznościówkę:/

Prawda.

[NCW] 

Wysłany: 2010-09-28, 10:58   

Fakt ten cały Jeremi namieszał tym chłopaczkom w głowie, ale głupi to on był nieprzecietnie:P Troche zainteresowania wzbudzili na in4 nie powiem:P Taka mała atrakcja cyrkowa bardziej i ożywienie forum po okresie nudy:) a Arek to taki sam mądry jak i oni:)

Cytat:
RP-NCW-SR to dla mnie prehistoria, nie wiem co i jak

No ja tez juz niewiele pamiętam

Cytat:
nie widziałem, żeby ktoś tak Rolcoma cisnął, nawet Fajter z tą swoją mega szybką ręką

No teraz szybka ręka to podstawa, ale kiedys na wolniejszej grze, to jednak taktyka była najważniejsza, a wg mnie najlepszym taktycznie graczem w historii jest bez cienia watpliwości RA Macka, który klika tak wolno, że byście sie zdziwili jakim cudem Fajtera tak klepie:)I uważam, że taktyka daje większą przewage niż szybkość, a przynajmniej dawała, bo teraz to chyba sie pozmieniało:)a Rolcom, to i tak jeden z moich ulubionych graczy, mistrz swojej własnej taktyki:)

A co do tych historii graczy, to Gut z cała pewnością zasługuje na przypomnienie, ale jest wielu graczy o których warto napisać i poświęcic im chwilkę, no ale błagam nie JW:P

I jeszcze mnie zaciekawił artykuł o pieniądzach w kazakach. Poważnie płacą za medale?!

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-09-28, 11:07   

Cytat:
a wg mnie najlepszym taktycznie graczem w historii jest bez cienia watpliwości RA Macka, który klika tak wolno, że byście sie zdziwili jakim cudem Fajtera tak klepie:)

Najlepszy 'defensor' bez wątpienia. Ostatnio w R lidze po kilku miesiącach przerwy wygrał z NMA Insertem mimo, że przez 5 minut nie wyprowadził żadnego ataku, tylko się bronił, ponieważ Insert po prostu był spooro szybszy. Jak powtórka będzie dostępna znowu na necie to ją tutaj wrzucę.

Cytat:
I jeszcze mnie zaciekawił artykuł o pieniądzach w kazakach. Poważnie płacą za medale?!

Oczywiście. Niektóre klany wręcz zatrudniają zawodników i płacą im nie tylko za medale, ale również za to, że zgodzili się dołączyć do drużyny. Niewiele takich klanów, ale jednak są. :D
Ostatnio zmieniony przez [GP]Warren 2010-09-28, 11:41, w całości zmieniany 1 raz  

[NCW] 

Wysłany: 2010-09-28, 11:37   

Ale LCN też płaci? Pozmieniało sie widze:)

Macka to król tej gry:) Nie tylko pod względem obrony, ale również taktyki ataku. jest po prostu mistrzem i to co zrobił w Kijowie z Romakiem, to jest majstersztyk:)I Macka zawsze był z tego znany, że nie grał miesiąc 2 i wracał na weekend do LCNu i był po 2dniach pierwszy na 1000 i 5000:P i tak non stop:)Juz samo to świadczy o jedo wielkości:)

Wrzuc wrzuć:) z chęcia obejrze, bo musze troche nadrobić z repków i cos sobie pooglądam na LCNie i może cos zagram sobie w końcu:P

I miałem kiedys ponad 1gb repków z dobrych 7 lat i mi sie poszło jebac wszystko po formacie;/ i oczywiście tego szkoda mi najbardziej, a nie danych:P Myślalłem, że sie rozpłacze jak o tych repach sobie przypomniałem:P Ciekawe czy da sie to odzyskać są jakies programy do tego?

Odpowiedz do tematu