Forum Cossacks 3 :: Wywiad z Warrenem

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: warrenem, wywiad

Wywiad z Warrenem
Autor Wiadomość
[GP]Warren 
Admin Team :)
łudi łudi, dymi dym

Medale: 6 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-03-05, 13:54   Wywiad z Warrenem

[GeV]Warren- Lider druzyny [GeV], administrator portalu Cossacks Center, organizator m.in 3 edycji World in Fire, 2 edycji pucharu "O Kufel Zagloby".

Jak przebiega projekt Cossacks Center? Czy wszystko zapięte na ostatni guzik?

Cossacks Center to poważny projekt, kontynuacja legendarnego projektu juveninho "Universum Cossacks", wszystko wygląda okay, ale właśnie dopinamy ostatnie guziki przy kołnierzu, by przy tzw. premierze wszystko było idealne. Naszym celem jest ponowne zjednoczenie polskiej sceny Cosssacks i nawrócenie graczy pojawiających się na 1.30, by tak jak my w przeszłości przeszli z "noob" wersji na wersje "pro".

Jak bardzo, według Ciebie możecie pomóc polskiej scenie Cossacks, która ustąpiła Rosji i Ukrainie?

Wszystko zależy od "pomyślnych wiatrów", na które sami nie mamy wielkiego wpływu. Nie od nas zależy, czy ludzie z innych drużyn niż GeV będą chcieli się angażować w projekt, pomagać, pisać artykuły i newsy. Jednak jesteśmy dobrej myśli. Sądzę, że w projekt zaangażuje się masa kreatywnych ludzi, co pomoże nam w rozwoju polskiej scenie, a to zaowocuje w przyszłości wyrównaniem poziomu miedzy nasza scena a scena rosyjska.

Wkrótce może wystartować nowy turniej międzynarodowy, chodzi o Cossacks Empire. Jak myślisz, czy Polacy są w stanie wystawić skład, bądź kilka składów, które nawiążą walkę z czołówką światową?

Póki co na razie nie można przypuszczać, że uda nam się zebrać kilka bardzo mocnych składów na ten turniej. Nie jesteśmy na tyle skonsolidowani, by wznieść się ponad osobiste niesnaski. Sukcesem będzie dla nas wystawienie 2 drużyn walczących o "środek tabeli" i kilku grających "for fun". Jednak niezależnie od tego, co napisałem powyżej, będziemy walczyć do końca, by lekceważący nas obcokrajowcy nabrali nieco pokory.

A jeśli już o sukcesach mowa, jak oceniasz formę graczy Twojego klanu [GeV] w LCN i ostatnich turniejach? Pamiętajmy, że wkrótce rozpoczynamy nowe turnieje, takie jak Indywidualne Mistrzostwa Polski, czy Turniej SeaWar organizowany przez Cezara Wielkiego z SBB.

Hmm... byłbym nieszczery, gdybym powiedział, że nie liczymy chociaż na podium w którymś z tych turniejów. DMP pokazały, że nawet w niepełnym składzie jesteśmy w stanie wygrać cale zawody. Do swojego klanu wybierałem tylko osoby z niebywałym potencjałem, co jednak niekoniecznie przekładało się na sukcesy (lenistwo). Obecnie jednak cala ta sytuacje z turniejami, zaangażowaniem, napinkami itp. traktuje zupełnie na luzie, ponieważ jako klan osiągnęliśmy już to, co chcieliśmy. Wygraliśmy Mistrzostwo Polski, za nieco ponad miesiąc sięgniemy prawdopodobnie po medal w LCNie na 5000 30pt art. Wierze w swoich zawodników i ich zaangażowanie.

Właśnie, GeV na arta w tym sezonie szaleje, jeden z głównych kandydatów na 1 miejsce. Jest kilku graczy prezentujących wysoki poziom. Ale co z pozostałymi rulami? Tam Gloria et Victoria ucichło.

Klan Gloria et Victoria już od samego początku był drużyną, która czuła mięte do ruli z peace time. Większość naszych pierwszych gier rozgrywała się na 10pt, później często na 20pt. I tak to leciało. Z czasem nasza grupa rozłamała się na tych, co lubią zręcznościówki, czyli 0pt - Ja, Rafik, Cav i tych, co są typowymi taktykami - L0kasz, Maximus, juve. Grupa "szybkich rąk" szybko stała się słabo aktywna, za to stratedzy wciąż się rozwijali. Przyjmowaliśmy coraz więcej graczy, większość z nich grała właśnie długie PT. Dzisiejsza sytuacja jest też skutkiem naszych transferów, większość rekrutów to osoby lubiące 20pt no dc, albo 30pt art. Poza tym od dawna w składzie mamy jednego z najlepszych bombardierów w Polsce - Maximusa, który pociągnął za sobą Shelby'ego i Paproszka, później dołączył do nas Sawi i jakoś to się kreci. Od czasu do czasu ja dołożę swoja cegiełkę. :)

Jakie cele ma GeV na rok 2010?

W następnym miesiącu chcemy zdobyć co najmniej srebrny medal na zasady 5000 30pt art w LCNie, a w następnych sezonach nie spadać poniżej 4-5 miejsca na arta. Klasyfikacja ogólna LCNa w ogolę nas nie interesuje. Ważne jest też to, abyśmy pogodzili kilka osób na scenie i wystawili poważne teamy do Cossacks Empire, następnie w lato będziemy bronili DMP i to jest chyba najważniejszy cel w tym roku. Poza tym będziemy dalej próbowali poszerzać naszą kadrę o coraz lepszych graczy, może już w przeciągu kilku tygodni znowu zaskoczymy Polskę nowym transferem, tak jak to było w 2007 roku z L0kaszem, a później z Maximusem.

Jak traktujesz grę i działalności takie jak Cossacks Center? To część twojego życia, czy tylko takie dorywcze hobby?

Ciężko odpowiedzieć. Z jednej strony Cossacks to tylko gra, odskocznia od rzeczywistości mająca na celu poprawić mój humor. Jednak z drugiej strony wiele osób dzięki Kozakom poznałem, byłem na 2 zjazdach i w ten sposób kozacy łącza dla mnie sprawy wyłącznie wirtualne z realem.

Jako organizator poprzednich masz w planach kolejne zjazdy?

Oczywiście, tamte zjazdy mimo zalanego piętra w moim domu, przejście piechota w nocy 30 km w ulewie, picia w plenerze na trasie Sopot-Oliwa były nieco za sztywne. Nie wszyscy od razu ufają innym i staja się otwarci. Poza tym było na nich niewiele osób z klanu, z chęcią poznam całą resztę! Ja wiem jedno, następne zjazdy GeV będą... LEGEN.. wait wait, wait one moment.. DARY! LEGENDARY :)

Masz już jakieś konkretne daty?

W rozmowie z juve doszliśmy do wniosku, że spędzimy lato w Wielkopolsce.

Czas zakończyć nasz wywiad. Chcesz coś przekazać, kogoś pozdrowić, powiedzieć "STFU NOOB" ??

Chciałbym tylko powiedzieć... Pozdrawiam wszystkich :P

Dzięki wielkie za wywiad!

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi