Forum Cossacks 3 :: Kozacy.org Cup:)

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Kozacy.org Cup:)
Autor Wiadomość
Disco 

Medale: Brak

Wysłany: 2012-02-18, 11:26   Kozacy.org Cup:)

Kontynuje tutaj wątek związany z turniejem.

Jak pisałem celem tych turniejów nie miałoby być prężenie kto ma więszego koguta a bardziej nacisk na spopularyzowanie Kozaków wśród naszych graczy i zachęcenie ludzi do rywalizacji. Proponowałbym zasady "noob-friendly" czyli wybrać tylko kilka najpopularniejszych nominacji i co miesiąc turniej na jedną z nich. Doświadczony gracz poradzi sobie w każdych warunkach, nowy będzie miał problem by nawiązać walkę grajac jeden mecz np. 1000 0pt a chwilę potem np. na miliony o których nie ma bladego pojęcia. Dzięki podziałowi na kategorie każdy gracz będzie miał czas by przygotowac się do danej nominacji, poznac jej zasady, strategie, pooglądać repki i pograć jakieś mecze kontrolne (na marginesie - tutaj dużym bonsuem byłoby zebranie wiedzy na temat danych ruli w swoistą encyklopedie - taktyki, porady prosów, filmiki, repki etc).

Od strony informatycznej turniej jest do ogarnięcia (prawda Kokosz?:), myślę, że w dane weekendy znajdzie się z 2/3 modów, czuwających and przebiegiem choćby na zmianę. Popatrzyłem parę dni temu na stronę rligi, "szkielet" turnieju i pewne zasady możnaby śmiało skopiować. Co ja bym dodał - gdyby było więcej chętnych - np. 16 możnaby turniej rozbić na sobotę i niedzielę i dać mecze na zasadzie "do dwóch zwycięstw". Aczkolwiek o rozpisie i przebiegu nie chce za dużo fantazjować, bo nie organizowałem nigdy turnieju i nie mam w tym doświadczenia:)

Znalazłem tutaj info o "Cossacks Sunday" niemal to samo miałem na myśli. Czy projekt umarł? Jeśli tak zakładam, że z braku chętnych. Tu jest własnie pies pogrzebany, trzeba by rozgryźć jak zaktywizować te setki graczy odwiedzających codziennie portal....

Przy okazji - na stronie rligi przeczytałem apel o honorowa grę i nie campowanie w celu wypunktowania. Pomyślałem, że zamiast polegac na czyjejś dobrej woli lepiej za wczasu zasadami wymusić grę ofensywną. Wpadłem na taki pomysł, że przypadku braku rozstrzygnięcia po x minutach zastosowac inna kategorię niż liczenie pktów - wygrywałby ten który w ustalonej minucie gry posiadałby więcej żołnierzy na ćwiartce przeciwnika. Ten prosty zabieg - prędzej czy później - wymusza bezpośrednią walkę. W razie czego policzenie jednostek na podstawie recki to raptem chwila. Dodatkowo możnaby zastosować różny przelicznik dla jednostek, np. regularni z koszar x2, tanie jednostki z diplo x1.

Cytat:
Mam kilka znajomych firm. Inna sprawa że może uda mi się załatwić fajniejsze i cenniejsze nagrody, ale to wszystko wyjdzie w praniu

Przypuszczam, ze czyta to wiecej osób, które miałyby ochotę pomóc, wiec do dzieła. Czasem w nieoczekiwanych momentach pojawiają się zajebiste sposobności. Uzbieranie ciekawej puli nagród na pewno pomoże w zrealizowaniu pomysłu.

Cytat:
jeżeli chodzi o to - można nas wspierać sms'owo. Spokojnie uda się zebrać kilkanaście sms'ów za 2,44 za które można by kupić fajne nagrody.

Gdzie jest info o tych smsach, albo jestem ślepy albo na stronie tego nie ma:) Gwoli ścisłości, nie wiem jak jest teraz, ale niegdyś umowy z firmami od smsów to była masakra, o ile dobrze pamietam np. koszt wysłanego smsa wynosił coś 7 zł a ty dostawałeś tylko złotówkę. Można bylo negocjowac trochę lepszy podział, ale tylko przy dużej liczbie wysyłanych wiadomosci... Jeśłi teraz to wygląda podobnie, to zamiast tuczyć firmy/operatorów, lepiej dac możliwość wpłaty na konto.

pozdro

Kokosz 
hate bein' sober

Medale: 5 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 2. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2012-02-18, 13:07   

Tutaj skupmy się na dyskusji na temat problemu który był w ostatnim czasie często poruszany (m.in u mnie na GG w rozmowie z graczami - liczę że wypowiedzą się również tutaj :) ).

Najpierw zasady turnieju. Większość osób podziela opinię że trzeba odejść od oklepanego schematu 5000 0pt, 1000 0pt, $$$ 0pt/10pt itp. Grajmy coś niestandardowego - 1000 20pt no rules, grajmy 1000 10pt no diplo, 5000 0pt sea, 5000 all random itp. Czas urozmaicić rozgrywkę, a nie cały czas monotonny schemat tych samych zasad z lcn'u. Takie urozmaicenie sprawi, że nowi gracze będą mogli nawiązać walkę z graczami którzy mają jakieś tam doświadczenie (brak schematycznych taktyk działa na korzyść, każdy sam będzie szukał najlepszej taktyki dla siebie), oraz sprawi że starzy wyjadacze zainteresują się turniejem, bo to "zawsze coś nowego". Nagrody również sprawią że tego typu rozgrywki staną się atrakcyjne.

Cytat:

Od strony informatycznej turniej jest do ogarnięcia (prawda Kokosz?:), myślę, że w dane weekendy znajdzie się z 2/3 modów, czuwających and przebiegiem choćby na zmianę. Popatrzyłem parę dni temu na stronę rligi, "szkielet" turnieju i pewne zasady możnaby śmiało skopiować. Co ja bym dodał - gdyby było więcej chętnych - np. 16 możnaby turniej rozbić na sobotę i niedzielę i dać mecze na zasadzie "do dwóch zwycięstw". Aczkolwiek o rozpisie i przebiegu nie chce za dużo fantazjować, bo nie organizowałem nigdy turnieju i nie mam w tym doświadczenia:)

jak najbardziej jest do ogarnięcia :) Ale pozostaje kwestia fundamentalna - czy idziemy w stronę ligi, czy turnieju. Padły propozycje, aby robić krótkie sezony na PLC (naszej Polskiej Lidze Cossacks - tutaj przykład sezonu na moda HH który się właśnie zakończył kilka dni temu http://modhh.kozacy.org/tabela.php ). Krótkie sezony - 1 lub 2 tygodniowe, na niekonwencjonalne zasady (1k 20pt itp). Mini liga. Raz w miesiącu. Od 1 do 7/14 każdego miesiąca. Skrypt ligowy jak widać powyżej mamy dobry, wszystko jest "ready" jak to się mówi :)

Jest również opcja na turniej - tak jak wspomniałeś, stare Cossacks Sunday. Zapisują się gracze i gramy mini turniej co miesiąc. Tylko z doświadczenia wiadomo, że na scenie cossacks w Polsce, turniej musi trwać przynajmniej tydzień - na przykład od poniedziałku do niedzieli lub od czwartku do niedzieli (rozszerzony weekend). Same weekendy odpadają, bo zawsze mało osób będzie miało czas.

Ja osobiście skłaniam się do takiego rozwiązania - liga PLC na niestandardowe zasady raz na 3 miesiące i trwająca przez miesiąc. A raz na miesiąc Kozacy.org CUP (3-4-5 dniowe mini turnieje).

Co do punktacji - albo po prostu punkty za zajęty obszar w określonym czasie. W Kozakach da się ustawić taką opcję, więc będzie to automatycznie robione :)

Cytat:

Przypuszczam, ze czyta to wiecej osób, które miałyby ochotę pomóc, wiec do dzieła. Czasem w nieoczekiwanych momentach pojawiają się zajebiste sposobności. Uzbieranie ciekawej puli nagród na pewno pomoże w zrealizowaniu pomysłu.

możemy ustalić w jakimś gronie jakie nagrody zamawiamy, zebrać pieniążki i zakupić je. Starczy na kilka turniejów/lig i będą cieszyć graczy.

Cytat:

Gdzie jest info o tych smsach, albo jestem ślepy albo na stronie tego nie ma:) Gwoli ścisłości, nie wiem jak jest teraz, ale niegdyś umowy z firmami od smsów to była masakra, o ile dobrze pamietam np. koszt wysłanego smsa wynosił coś 7 zł a ty dostawałeś tylko złotówkę. Można bylo negocjowac trochę lepszy podział, ale tylko przy dużej liczbie wysyłanych wiadomosci... Jeśłi teraz to wygląda podobnie, to zamiast tuczyć firmy/operatorów, lepiej dac możliwość wpłaty na konto.

nie ma tego info, tak tylko wzmiankowałem o tym że byłaby taka możliwość. Mam konto w firmie hostingowej, gdzie można doładowywać swój wirtualny portfel przez SMS'y. Oczywiście pieniędzy z wirtualnego portfela nie da się tam wypłacić, ale zawsze można je komuś odsprzedać :) Co prawda traci się trochę zł (przelicznik jest przeważnie 0,7-0,8 - więc notabene niewiele się traci) ale jest to dużo wygodniejszy sposób dla osób które mają trochę środków na telefonie i nie mają co z nimi zrobić. Stawki są wysokie - sms za 1,22 to 0,6 zł, sms za 2,44 to 1,05zł w portfelu, sms za 5zł to 2,2 zł, sms za 7zł to 3,4 zł itp. Ale oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest numer konta i przelew.
Na dniach z resztą zrobię temat ze zbiórką, bo brakuje kilku groszaków na opłacenie domeny, więc jeżeli ktoś chce to może przelać jakieś pieniążki. Nadwyżka się nie zmarnuje, bo za tą nadwyżkę kupimy wyżej wspomniane nagrody - jakieś upominki bądź gry/sprzęty itp. Napiszę temat, tam dam jak coś dane do przelewu. Pasowałoby też ustalić jakie nagrody byłyby fajne - w tym topicku niech każdy pisze swoje propozycje, coś wybierzemy :)

pzdr!

mad 

Medale: 2 (Więcej...)
2. Miejsce w PLC (Ilość: 2)

Ostrzeżeń:
 1/4/6
Wysłany: 2012-02-19, 22:30   

Ledwo co opłacamy portal na tzw. styk, a Wy jeszcze kombinujecie z nagrodami pieniężnymi. Ciekawe... Co do turniejów, to CossackSunday był bardzo dobrym turniejem, ale nie było czasu i chętnych do prowadzenia tego zacnego touramenta. Co do smsów to byłby dobry pomysł, przecież nie każdy ma konto w banku, a owe esemesy dałyby rozruch w kwestii turniejów i ich nagród. Choć i tak każdy wie, co Koko robi z nadwyżką za domenę... kurwa

Disco 

Medale: Brak

Wysłany: 2012-02-20, 19:32   

Mad, wiesz jak mówią - fortuna kołem sie toczy.

Cytat:
Ja osobiście skłaniam się do takiego rozwiązania - liga PLC na niestandardowe zasady raz na 3 miesiące i trwająca przez miesiąc. A raz na miesiąc Kozacy.org CUP (3-4-5 dniowe mini turnieje).

Nic dodac nic ująć. W PLC zostało zrobione tyle roboty, że to po prostu mus, aby była to podstawowa liga z najwyższą rangą. Tak mnie ciekawi, czemu więcej graczy nie gra w PLC? Jest tylko kilku klanowych. Rozumiem, że w tej chwili najbardziej prestiżową jest LCN i tam graja najlepsi z Polski, ale np. w temacie klanu GP jest wyszczególniona lista prawie 40 aktywnych kozaków! To jest masa chłopa a chyba nie wszyscy grają w LCNie? Klanowcy mogliby PLC potraktować jako test bojowy, coś a'la "Młoda Ekstraklasa". Identycznie gracze, którzy grają bardziej 4fun. Ważna jest taka "oficjalna" obecność graczy w lidze czy turniejach bo to najlepsza karta przetargowa na przyszłość - kto wie, moze znajdzie sie kiedyś sponsor z prawdziwego zdarzenia... Wszystko zależy od popularności multi i aktywności graczy, ta z kolei w duzej mierze zalezy od promocji itp. W PLC jest wszytko gotowe, trzeba tylko ustalić rule i nagaić graczy.

Jeżeli zrobić tak jak Kokosz proponuje, czyli liga co 3 miechy (co jest moim zdaniem dobrym patentem) patrząc pod kątem młodszych graczy to np tak:
Czerwiec - końcówka szkoły, ogólnie lud jeszcze nie wyjeźdża (Lipec, Sierpień przerwa - ludzie na wakacjach)
Wrzesień - początek szkoły, każdy zdołowany chce się podbudowac zwycięstwami w PLC (Październik, Listopad przerwa)
Grudzień - święta + rywalizacja trwa do samego końca roku.

Dodałbym jeszcze jedną rzecz, której na stronie mi brakuje - ranking wszystkich polskich graczy. Wymaga on miniumum pracy a może dac konkretna motywację dla gracza na kazdym poziomie. Ranking byłby obliczany np. według systemu ELO (oryginalnie system szachowy ale stosuje się ten system na całym świecie w rozgrywkach różnego typu, między innymi multiplayerowych). Ranking obejmowałby wszystkich graczy, którzy rozegrali choć jeden oficjalny mecz w PLC lub turnieju.
Na jego podstawie pod koniec sezonu nagradzano by np. 3 najskuteczniejszych graczy na naszym podwórku. Nagrody to kasa + okolicznościowe wybajerowane koszulki z fajną grafą i napisem coś w stylu "Ksywa - Elita Polskich Graczy Cossacks 2012" To byłaby naprawdę kozacka pamiątka. Co ważne premiowano by także nagrodami pocieszenia powiedzmy 2/3 graczy którzy rozegrali najwięcej oficjalnych meczów w turniejach i PLC. Taką nagrodę mógłby wygrać każdy - i oto chodzi. W przypadku takiej samej liczby rozegranych meczów, możnaby honorować graczy z najniższą liczbą pkt rankingowych - w końcu to nagrody pocieszenia dla ambitnych i wytrwałych:) Takim sposobem fanty i chwałę zgarnęliby najlepsi a do tego uhonorowano by największych pasjonatów gry. Jeżeli uznacie, że pomysł jest warty rozwiniecia, napiszę wiecej o samym rankingu, kto jest zainteresowany moze też zapytać wujka google.

Odnośnie samych koszulek tak teraz na to wpadłem, że możnaby rozmówić się np z producentami-sprzedawcami koszulek na allegro. My dostalibyśmy kilka koszule free (ewentualnie jakiś zajebiszczy rabat), oni mogliby mieć turniejową reklamę sklepu.

Co do struktury nagród - czy ktoś tego chce czy nie, nic nie działa na wyobraźnię tak jak gotówka... W zasadzie we wszystkich poważnych turniejach multiplayerowych jest ona stałym elementem. Oczywiście nad całą kwestia trzeba popracować, z dnia na dzień cud sie nie zdarzy. Moim zdaniem dopóki nie uzbiera się konkretnej puli nagród (lub chociaż nie bedzie jakiejś dobrej perspektwy na takowe) nie ma co reklamowac turniejów poza światkiem cossacks, bo po prostu info zniknie w tłumie.

Cichor 

Medale: 1 (Więcej...)
Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2012-02-20, 23:55   

Disco napisał/a:
Moim zdaniem dopóki nie uzbiera się konkretnej puli nagród (lub chociaż nie bedzie jakiejś dobrej perspektwy na takowe) nie ma co reklamowac turniejów poza światkiem cossacks, bo po prostu info zniknie w tłumie.

Ja bym nie poniechał takich akcji. Nic to nie kosztuje, nic się nie traci, a zysk... nawet jeśli nie będzie żadnego, to nic nie stracimy, prawda?

Poza tym od czasu do czasu taki post może zainteresować kogoś do spróbowania lub powrotu do gry. Każdy gracz to szabla, a w naszych czasach, każda szabla się liczy!

Odpowiedz do tematu