Forum Cossacks 3 :: Bractwo Rycerstwa Polskiego

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: bractwo, polskiego, rycerstwa

Bractwo Rycerstwa Polskiego
Autor Wiadomość
Kristow 

Medale: 2 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 2. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-10-24, 14:41   Bractwo Rycerstwa Polskiego

Historia Bractwa Rycerstwa Polskiego
By Achi

Na początku liczył się honor
Żeby opisać polskie Cossacks na początku trzeba najpierw odnieść się do atmosfery panującej wśród graczy. Każdy wchodząc na shell przepatrywał najpierw „listę obecności” a gdy był drugi Polak od razu następowało powitanie i rozmowa a nastepnie wspólna gra. Na forum in4.pl, które było matecznikiem tej gry w Polsce wszyscy pisząc posta zaczynali od staropolskich sformułowań typu „Czołem Waszmościom”. Podczas gry obowiązywało „fair play” – wersja 1,15 nie miała granic, mimo tego na ogół nie było problemów z dogadaniem się czyja jest dana kopalnia. Grano tylko i wyłącznie 60 pt z artylerią. Ze względu na to, że dział można było zrobić nawet 100, ustalano często dodatkowe zasady typu – suma dział 20 (wliczając mortary i wielolufy) lub 10 art per sort – po 10 dział każdego typu. Nie przypominam sobie aby w początkowym okresie ktoś nawet przeliczał czy przeciwnik zrobił więcej – po prostu robiło się tyle na ile się umawiano. Dodatkowym smaczkiem był limit 10.000 jednostek – gdy ktoś zapomniał odpowiednio szybko zrobić dział to zaczynał walkę bez nich.

Polska ponad wszystko
W tym czasie pasjonowano się głównie Polską, możliwościami husarii, short_dude z FEI walczył w tym czasie z GSC, aby wzmocnić polską husarię w zbliżającym się dodatku 1,27 – Art. of War. W tym czasie w Polsce najlepszymi graczami byli Netcop, Wiki, Jarema z FEI (niepokonany ponad kilka miesięcy przez nikogo na 60 pt art), którzy grali już od końca 2000 roku i znali wiekszość trików, a także znali znaczenie upa na kamień i zasady handlu surowcami. Wiekszość graczy nie miała pojęcia, jak duże to ma znaczenie. W tym czasie, żeby dostać się do FEI należało zagrać grę z którymś wyżej wymienionych graczy i mieć przynajmniej 50% punktacji tego gracza pod koniec pt. Gracze z czołówki FEI grali zwykle 2v4 lub 2v3 i wygrywali. Większość grała oczywiście Polską.

FHH i 0pt
Z duża uwagą obserwowano walki w Lidze Polskiej. W tym czasie (wakacje 2001) najczęsciej grałem z Bushim, Marshalem i Potockim. Oni uczyli mnie gry i różnych taktyk, nie zapomne do dziś gier na morzu, które kończyły się gdy świtało. Marshal i Potok złożyli podania na pocztowych FEI (hierachia klanu była – pocztowy-towarzysz-hetman) i dostali się. Dzięki temu jeszcze bardziej podszlifowali swoje umiejętności, choć jak mówił mi Marshal jedynie Wiki miał ochotę poświęcić im czas na naukę. Bushii natomiast zawsze był wolnym strzelcem, założył 1-osobowy klan FHH – FeI Heads Hunter. Oczywiście nie spodobało się to niektórym. Na forum po okresie sielanki zaczęły się pierwsze niesnaski – nie wszyscy za sobą przepadali. W forumowych gadkach celował zwłaszcza short_dude. Ja w tym czasie nie mogąc nikomu dorównać na 60 pt art. trenowałem 0pt, wzięło się to stąd że miałem w pracy zainstalowane demo i mogłem z kolegą krótkie gierki grać. Dzięki temu, że prawie nikt nie grał tych zasad, zacząłem zwyciężać grając algierią i piąć się w góre ligi. Pewne wskazówki w tych zasadach przekazał mi Ułan_Beliny z FEI.

Burzliwy koniec wakacji 2001 i powstanie BRP
Jako, że większość moich znajomych grała dla FEI, ja również zlożyłem podanie do tego klanu. Jako testera na mnie wystawiono nadal niepokonanego Jareme. W grze zmiótł mnie po krótkim i zaciętym boju, ale na forum dał rekomendację do przyjęcia mnie do klanu. Tyle, że nie miałem 50% jego punktów, wiedząc o tym nie przywdziewałem barw FEI, mimo że na forum miałem pozytywne rekomendacje od większości graczy, gdyż grałem z nimi wcześniej i dobrze się znałem. W pewnym momencie odezwał się Zawisza i zwrócił uwagę na punkty, zrobiło się zamieszanie i do FEI zgodnie z ich regulaminem się nie dostałem. Mniej więcej w tym okresie Potok i Marshal pokłóceni z Zawiszą i shortem zdecydowali się odejść z FEI. Po naradach założyli klan Bractwo Rycerstwa Polskiego, Marshal zaprojektował logo i wysłał je do GSC. Bardzo szybko do klanu jako trzeci dołączył Bushii, który również nie przepadał za shortem. Jako czwarty do klanu dołączyłem ja, a piąty był Wiśnia. Jako dzień założenia klanu przyjmuje się 29 sierpnia 2001 roku, datę założenia pierwszego forum klanu (http://marshal.nethit.pl/forum/topic388481.html).

CDN

obecny skład najbardziej aktywnych graczy:
Kristow
Balin
Kronos
Morpheus
Grabek
Szwed
Kefir
Wołek
Huskacz
Serek
Achilles
Jaszczur
Smart
Bulka
[jak kogoś pominąłem to pisać]

Z tego co wiem BRP w swojej długiej historii prowadziło wojny m.in z POL, PAC, TDF.
Nie będę wypisywać sukcesów bo jest ich dużo )

W 2011 roku BRP kończy 10 lat ;d

Forum BRP

Alkohol konserwuje, BRP pozostanie wiecznie młode ! by Balin :lol:

Nauka, praca i rodzina! by Kronos )

Pozdrawiam Kristow <paproszeq>
Ostatnio zmieniony przez Kristow 2010-10-24, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  

[GP]Warren 
Admin Team :)
łudi łudi, dymi dym

Medale: 6 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-10-24, 14:47   

Dzięki Kristow!

[NCW] 

Medale: 1 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-10-24, 16:50   

No wielu nie wymieniłes, gdyż z tej listy wynika, że chciales wypunktować wszystkich, bo Jaszczura, Bułki, Grabka, Szweda, Serka do aktywnych zaliczyć nie można:)Oni nie graja juz od lat, a na forum tez ich nie widac:)
Cytat:
Z tego co wiem BRP w swojej długiej historii prowadziło wojny m.in z POL, PAC, TDF.
oraz z FEI i USSR ( ale z ruskami to taka bardziej towarzyska:))Pamietam jedna z gier ( Kefi i Qba vs Rolcom i Comandate)co Kefir trafił Polske i zlikwidował w zasadzie obu USSRów:)

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-10-24, 17:01   

Grabek, Szwed i Serek od niedawna znowu grają, pewnie dlatego ich wymienił. Sam z nimi grałem. ;)

Cichor 

Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-10-24, 17:13   

Kristow napisał/a:
Dodatkowym smaczkiem był limit 10.000 jednostek – gdy ktoś zapomniał odpowiednio szybko zrobić dział to zaczynał walkę bez nich.

Trochę naciągany ten zwrot. W Europejskich Bojach limit wynosił 8000 jednostek. Dopiero w Art of War można było zrobić do 16000.

Kristow napisał/a:
Na początku liczył się honor

Kristow napisał/a:
pisząc posta zaczynali od staropolskich sformułowań typu „Czołem Waszmościom”.

Kristow napisał/a:
Nie przypominam sobie aby w początkowym okresie ktoś nawet przeliczał czy przeciwnik zrobił więcej – po prostu robiło się tyle na ile się umawiano.

Kristow napisał/a:
W tym czasie pasjonowano się głównie Polską, możliwościami husarii

Kristow napisał/a:
FEI (hierachia klanu była – pocztowy-towarzysz-hetman)

Nie zaszkodziłoby zarządzić i takich rzeczy na tym naszym forum, by wchodzący ludzie poczuli klimacik Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

Dzięki niech będą Achillesowi (bo to chyba Achi jak dobrze kojarzę) za napisanie, Kristowowi za wklejenie.

Kristow 

Wysłany: 2010-10-24, 17:37   

[NCW] napisał/a:
No wielu nie wymieniłes, gdyż z tej listy wynika, że chciales wypunktować wszystkich, bo Jaszczura, Bułki, Grabka, Szweda, Serka do aktywnych zaliczyć nie można:)Oni nie graja juz od lat, a na forum tez ich nie widac:)
Cytat:
oraz z FEI i USSR ( ale z ruskami to taka bardziej towarzyska:))Pamietam jedna z gier ( Kefi i Qba vs Rolcom i Comandate)co Kefir trafił Polske i zlikwidował w zasadzie obu USSRów:)

Jaszczur w tamtym roku grał jak nawet nie w tym. Bulka przed wakacjami był aktywny. Grabek Serek i Szwed byli na gs jeszcze w tym tygodniu ) wypisałem tych których kojarzę. Można dodać jeszcze Qba i Eomera którzy też byli na shelu. Eomer chyba na początku października a Qba z niecały rok temu.
Oczywiście mógłbym tą liste rozwinąc nawet do blisko 40 - 50 graczy szukając informacji na tajnym BRP ). Dzisiaj patrzyłem, to na jednej liście było z 30 graczy z tagiem BRP )
Ostatnio zmieniony przez Kristow 2010-10-24, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  

[NCW] 

Wysłany: 2010-10-24, 17:39   

Cytat:
Trochę naciągany ten zwrot. W Europejskich Bojach limit wynosił 8000 jednostek. Dopiero w Art of War można było zrobić do 16000
Nie wierz w to, te liczby to bzdury!

E tamtego klimatu nie da sie juz odbudować, ale idea zacna:)

@Kristow
Chyba że tak, ale to raczej jednorazowe wyskoki, bo ja tych graczy dobre 4 lata nie widziałem. No chyba że bułke ze 2 razy na anonymus:) Ale Qbe to hoho dawno dawno temu widziałem na schellu:)

Kristow 

Wysłany: 2010-10-24, 17:45   

[NCW] napisał/a:
Cytat:
Trochę naciągany ten zwrot. W Europejskich Bojach limit wynosił 8000 jednostek. Dopiero w Art of War można było zrobić do 16000

E tamtego klimatu nie da sie juz odbudować, ale idea zacna:)

@Kristow
Chyba że tak, ale to raczej jednorazowe wyskoki, bo ja tych graczy dobre 4 lata nie widziałem. No chyba że bułke ze 2 razy na anonymus:) Ale Qbe to hoho dawno dawno temu widziałem na schellu:)

z każdym graczem, którego wymieniłem, rozmawiałem z shelu )
Grabek i Szwed grali kilka dni i raczej będą bardziej aktywni ;)

Cichor 

Wysłany: 2010-10-24, 17:46   

[NCW] napisał/a:
Cytat:

Te podane przeze mnie czy w artykule? ;>

[NCW] 

Wysłany: 2010-10-24, 17:53   

Ogólnie. Wątpię czy teraz jest szansa zrobienia 16tys, a co dopiero 8 lat temu. Wtedy, to nawet nikt nie myślał o tych liczbach i nikogo to nie obchodziło, bo dzisiejsze 20pt to kiedyś było 60pt albo nawet 90, więc takich ilości wojska wyprodukować sie nie dało i dlatego tak naprawde nie wiadomo jakie te limity były. Zreszta czy to ma jakiekolwiek znaczenie?:P I tak ilosci jednostek nawet jak na dzisiejsze warunki są zatrważające, a pamiętajmy o ile kozacy wczesniej powstali niż obecne strategie:)i jak bardzo wyprzedzali pod tym względem gry z tego samego okresu:)

Cichor 

Wysłany: 2010-10-24, 18:08   

3h pt i Imperia mod. Myślę, że nie będzie większych problemów by dobić do limitu.

[NCW] 

Wysłany: 2010-10-24, 18:23   

No i kto bedzie grał pt 3h?:)Grałes kiedyś 60 lub 90? Jesli tak, to chyba wiesz, że to jest masakra:P

Cichor 

Wysłany: 2010-10-24, 18:28   

Tak, to jest piękne móc zagrać 2h pt na planszy huge(x4) i móc robić forty, forteczki, budować wsie i miasta ;]

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-10-24, 18:30   

Ja więcej niż 45 pt nie grywam. To nie dla mnie. Tak poza tematem uwielbiam 1000 0pt wysepki 'każdy na każdego' w 4-7 graczy bez balonów. 2-3 godziny gry zabawy w pirata. :->

Maxiu 

Medale: 5 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 2. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 2. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 2. Miejsce w WoF (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 1)

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-10-24, 18:50   

Po 30pt przy campieniu na własnej ćwiarze ma się średnio od 3500 do nawet 5000 (jak nacja ma małe domki). Przy takiej ilości wojska gra gwałtownie zwalnia i trudno jest wytrzymać patrząc jak wszystko wolno chodzi. Więc 30pt to max jak dla mnie i mojego komputiera. :evil:

Odpowiedz do tematu