Warning: Illegal string offset 'title' in /home/linux2/domains/kozacy.org/public_html/forum/viewtopic.php on line 472

Warning: Illegal string offset 'forum' in /home/linux2/domains/kozacy.org/public_html/forum/viewtopic.php on line 473

Warning: Illegal string offset 'forum' in /home/linux2/domains/kozacy.org/public_html/forum/includes/functions.php on line 560

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/linux2/domains/kozacy.org/public_html/forum/includes/functions.php on line 561
Forum Cossacks 3 :: Podsumowanie turnieju "Puchar o Kufel Zagłoby"

Warning: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone. in /home/linux2/domains/kozacy.org/public_html/forum/viewtopic.php on line 1896

Poprzedni temat «» Następny temat


Tagi tematu: kufel, podsumowanie, quotpuchar, turnieju, zaglobyquot

Przesunięty przez: [GP]Warren
2015-04-02, 19:37
Podsumowanie turnieju "Puchar o Kufel Zagłoby"
Autor Wiadomość
[GP]Warren 
Admin Team :)
łudi łudi, dymi dym


Pomógł: 2 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 8591
Skąd: Łódź

Medale: 6 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)


Wysłany: 2010-12-12, 17:04   Podsumowanie turnieju "Puchar o Kufel Zagłoby"Witam.

W artykule postaram się przedstawić wszelkie informacje na temat turnieju, obiektywne fakty i subiektywne wnioski na podstawie analizy poszczególnych meczów i wydarzeń PoKZa. Postaram się nie stosować personalnych wycieczek i przesadnej ironii tudzież sarkazmu. ;)

1. Informacje

I. System rozgrywki

PoKZ rozgrywany był w systemie a'la piłkarska liga mistrzów. Zawodnicy zostali podzieleni na osiem grup. Do 1/8 turnieju awansowało po dwóch najskuteczniejszych uczestników z każdej grupy. W pierwszej fazie pucharu jedynymi możliwymi wynikami do osiągnięcia były 2:0, 2:1, 1:2. Natomiast w fazie play-off gracze walczyli tak długo, aż wyczerpią pulę zasad PoKZa, albo któryś z nich wywalczy sobie dwupunktową przewagę, na przykład 2:1, 3:1... 6:4.
Pula zasad: 1000 0pt, 1000 0pt n/m, 5000 0pt, 5000 10pt, 5000 10pt siekiera, 5000 20pt no dc, 5000 20pt Ukraine, 5000 30pt art, 5000 30pt sea, $$$ 10pt def, $$$ 0pt def.

II. Uczestnicy turnieju

W "Kuflu Zagłoby" wzięło udział 36 zawodników, głównie z Polski. Zagranicznymi gośćmi byli [UKRAINA]Weser (ukr), [KGR]Kozir (md), [LOD]Scipio (md) , [-SKY-]Socrates (blr) i [UKRAINA]Deman (ukr). Polskimi gwiazdami turnieju ogłoszono takich graczy jak: [-UNION-]Fighter, [PR]Gutek, [BRP]Balin i [BRP]Kefir. Oprócz nich do faworytów zaliczano także [P_K^S]Madritosa, [PR]Elendora oraz [BRP]Wołka. Natomiast za czarnego konia PoKZA uważano [KGR]2hard2killa.

Z turnieju (w różnych jego fazach) wycofali się: [GeV][T]Acme, [GeV][T]Foorest, [PR]Gutek, [KGR]Kozir i [P_K^S]Kikiriki. Wyrzuceni z Pucharu o Kufel Zagłoby zostali: [PR]Elendor (najpierw sam się wycofał, później został wyrzucony pod innym nickiem), [PR]Lambo (fake) i [GP]Filozof (kultura).

III. Organizatorzy i nagrody

W pierwszych tygodniach organizatorami byli [GeV]juveninho, [PR]Elendor i [GP]Ramones. Po wydarzeniach związanych z meczem [GeV][T]Acme vs [GP]Radek przedstawicieli Gloria et Victoria i Polskiej Rewolucji zastąpił [GP]Samuray.
Sponsorem PoKZa jak zwykle był [GP]Ramones. Pula nagród wynosiła 1000 złotych + koszulki dla uczestników turnieju. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca była kwota pieniężna w wysokości 600zł. Drugi finalista dostał 250zł. Brązowy medalista 100 zł. Osobie z czwartego miejsca należało się 50zł.

2. Przebieg turnieju- Faza Grupowa

Rozstrzygnięcia:

Grupa A:
1. [GP]Rambo
2. [-SKY-]Socrates

3. [GP]Darkness
4. [UKRAINA]Deman
5. [KGR]Kozir (zrezygnował z gry)

Grupa B:
1. [GeV]Rozderca
2. [P_K^S]Rodzer

3. [GP]Goget
4. [PR]Gutek (zrezygnował)
-. [GeV][T]Foorest (zrezygnował)

Grupa C:
1. [P_K^S]Madritos
2. [GP]Samuray

3. [BRP]Kristow
4. [GP]Punio
5. [PR]Lambo/[PR]Elendor (zdyskwalifikowany)

Grupa D:
1. [-UNION-]Fighter
2. [GeV]Sawi

3. [P_K^S]Wings
4. Demon
5. [GP]Chlastacz

Grupa E:
1. [KGR]2hard2kill
2. [BRP]Kefir

3. [GP]Olo
4. [GP]Emu

Grupa F:
1. [LOD]Scipio
2. [GP]Słoniu

3. [GP]Filozof
4. [PR]Elendor (zdyskwalifikowany)

Grupa G:
1. [BRP]Wołek
2. [GP]Husarz

3. [UKRAINA]Weser
4. [P_K^S]Kikiriki (zrezygnował)

Grupa H:
1. [BRP]Balin
2. [GP]Radek

3. [GP]Toushiro
4. [GeV][T]Acme (zrezygnował)

3. Wnioski po Fazie Grupowej

Podczas fazy grupowej wydarzyły się cztery dosyć ważne sytuacje, które zaważyły na dalszym przebiegu turnieju. Niestety wszystkie te wydarzenia miały wydźwięk jak najbardziej negatywny i zburzyły przynajmniej prowizoryczne pojednanie polskich uczestników kozackiego życia.

a) Podczas zapisów kasowano wszystkie posty [1453]Kolkazana i Pio23. Jak wiemy tych dwóch graczy ma trochę za uszami i można by było się zastanowić czy dopuszczenie ich do PoKZa przez organizatorów byłoby słusznym posunięciem. Pragnę jednak przypomnieć, iż sponsor i pomysłodawca turnieju nadał mu nieoficjalny tytuł "Kozackiej Olimpiady", podczas której wszyskie zwiaśnione ludy grają w zgodzie i wyłaniają najlepszego wśród nich wojownika. Ramones zapewniał, że wziąć udział w PoKZie może każdy. Jak jednak wyszło w praniu nie wszyscy dostąpili tego zaszczytu mimo, że naprawdę chcieli.

b) Mecz [GP]Radek vs [GeV][T]Acme. Podczas pojedynku obaj zawodnicy złamali regulamin pucharu. Po otrzymaniu riplejów niezawisła komisja PoKZa stwierdziła, że to generał Gwardii Polskiej był prowodyrem zaistniałego sporu, więc zwycięstwo przyznali nastolatkowi z Żelechowa. Po chwili [GP]Ramones wkroczył do akcji nakazując rozegrać mecz od nowa. Tym samym główny organizator złamał regulamin własnego turnieju. Powstał problem. Żadna strona nie chciała odpuścić. W końcu [GeV]juveninho i [PR]Elendor zrezygnowali z dalszego organizowania PoKZA. Dodatkowo lider GeV skasował drabinkę turniejową, ponieważ była jego własnością. Rezultatem tego wydarzenia było opuszczenie turnieju przez [GeV][T]Acme, [GeV][T]Fooresta, [P_K^S]Kikirikiego, [PR]Elendora i [PR]Gutka oraz wakat na pozycji organizatora PoKZa. W krótkim czasie administratorem pucharu został [GP]Samuray.

Moje zdanie nt tej sytuacji jest takie- Wszyscy organizatorzy zachowali sie nieprofesjonalnie. Dali się ponieść emocjom, a jeden z nich złamał nawet regulamin. Można było tego uniknąć konsultując całą sytuację chociażby na Gadu Gadu. Tak ja robiłem w poprzednich latach kiedy miałem przyjemność (albo nieprzyjemność czasami;p) współadministrować Puchar o Kufel Zagłoby.

W pewnym momencie zabrakło też odwagi Elendorowi. Zrezygnował z organizowania i siłą rzeczy miał prawo skasować swój regulamin, bał się jednak, że za to wyrzucą go z PoKZa. Wkrótce i tak zdedycował się nie grać więcej na swoim loginie w tym turnieju, lecz udawał 'swojego'. Do czasu...

c) Problem z obcokrajowcami. Po prostu nie przetłumaczono wystarczająco wszystkich zasad panujących w turnieju i na forum przez co niektórzy zawodnicy mieli kłopoty z rozegraniem w terminie swoich meczów- np. [KGR]Kozir i [UKRAINA]Weser.

d) Pierwszy fake nick w PoKZie v4. [PR]Elendor postanowił się zemścić na [P_K^S]Madritosie za to, że ten nie zrezygnował z udziału w turnieju po zrezygnowaniu przedstawiciela Polskiej Rewolucji z organizacji. Cele Elendora były dwa. Drugim był z niewiadomej przyczyny [GP]Samuray.

Chciałem podsumować fazę grupową, lecz podczas pisania przypomniałem sobie następny błąd organizatorów.

e) Reklama. Totalny niewypał. O tym już zresztą gdzie indziej pisałem. Zacytuję:

Cytat:
Zagranicznych zawodników zawsze sonduje się na kilka tygodni przed wysłaniem oficjalnego zaproszenia do pucharu! Cała reklama wygląda mniej więcej tak:
a) Wysłanie pre-zaproszeń losowo wybranym zawodnikom z czołowej czołówki światowej z prośbą o szybką odpowiedź
b) Wysłanie pre-zaproszenia na niszowe zagraniczne fora klanowe, np. fora klanów BLR, CEKTA, SKY...
c) Na ponad tydzień przed końcem zapisów wysyła się oficjalne zaproszenie na forum lcna, forum kozacy.org, forum karczmy i inne ogólnokozackie fora.
d) Wysyłamy zaproszenia na fora klanów, które po uprzednim sondowaniu uznajemy za chętne do wzięcia udziału w PoKZie.
e) Jak wyżej, tylko dla poszczególnych graczy na tzw. 'privie'.


Cytat:
Reklamę turnieju należy zamieszczać na forach już na kilka miesięcy przed jego startem. Przecież musimy dać nowicjuszom czas na ogranie się i przyjęcie zasad panujących w naszym światku. Nie może być tak, że organizujemy 'wielki turniej' z 'wielką pulą nagród', a innych informujemy o tym fakcie na kilka tygodni przed startem. Takie zachowanie jest totalnym nieporozumieniem i wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

W międzyczasie możemy wpłynąć także na słynne osobistości z Cossacks, które posiadają pewną władzę i poważanie wśród kozackiej braci. Jako przykład podam [Lviv]Rolcoma administratora najsłynniejszej ligi League Cossackers Net. Czasem wystarczy napisać na ICQ, że chcemy umieścić reklamę pucharu na stronie głównej jego ligi i voilà. A czasem trzeba trochę pokusić pieniędzmi. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nie każdy jest przekupny i taka forma lobbowania nie przejdzie. Wtedy próbujemy dalej, u liderów poszczególnych klanów, u właścicieli innych portali o tematyce gier CSX i tak dalej i tak dalej, aż do skutku. :)


Krótkie podsumowanie fazy grupowej zamieściłem również pod tym adresem ---> http://forum.kozacy.org/k...powej-vt964.htm

Faza Pucharowa


(----> w budowie)
_________________
Kontakt: https://www.facebook.com/PeteLevy123 ; warrengda@gmail.com
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Strona turnieju + mapa
Kokosz Dział Ogólny 0 2012-02-29, 19:31
Kokosz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Regulamin turnieju RPS10PT
Kokosz Kosz/Archiwum 0 2010-07-07, 09:12
Kokosz
Brak nowych postów Przyklejony: Informacje o turnieju od organizatorów
Neverland: World On Fire wkrotce STARTUJE!
Ditrix Kosz/Archiwum 0 2012-07-16, 09:44
Ditrix
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Regulamin Turnieju Świątecznego
[GP]Warren Kosz/Archiwum 0 2010-12-07, 16:51
[GP]Warren
Brak nowych postów Pomysł Elki dotyczący tematu "skład klanu"
[GP]Warren Polska Rewolucja- tajne 2 2016-03-08, 21:05
[GP]Warren
Brak nowych postów "weol" symulator pilki noznej 2013
rav1906 Inne Gry 2 2013-08-28, 21:45
Cav
Brak nowych postów Tak grają Wietnamczycy- garść "żółtych" repków
[GP]Warren Download 1 2013-01-10, 20:50
MASTER_RSA
Brak nowych postów Nowa modyfikacja Kozaków- "Echo Wojny"
[GP]Warren Modyfikacje Kozaków 0 2013-01-05, 17:38
[GP]Warren
Brak nowych postów Nowa grupa "Cossacks Gamers" na Facebooku
[GP]Warren Kozacka Karczma 4 2014-04-10, 11:31
Cav
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Podstawy taktyki 5000 0pt "siekierka"
by Cav
[GP]Warren FAQ - Taktyki & Poradniki 0 2009-12-30, 14:50
[GP]Warren

Cossacks 3 DLC: Days of Brillance z polską kampanią!© 2009-2011 | Kozacy.org - polskie centrum gry Kozacy I & II. Wszelkie prawa zastrzezone. Kopiowanie elementów zawartych na stronie zabronione.

Partner - StartVISION.pl modified by Kozacy.org
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
- recenzje anime