Forum Cossacks 3 :: RETRO

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: retro

RETRO
Autor Wiadomość
[GP]Warren 
Admin Team :)
łudi łudi, dymi dym

Medale: 6 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-10-14, 17:46   

Polacy od zawsze najlepsi na 0pt no rules, w chlaniu również, nawet do mojego klanu przyjęliśmy kolesia, bo na zjeździe dobrze 'cisnął' na to. ;) Już ominąłem 2 zjazdy w Żelaznym Porcie, może w tym roku uda mi się ruszyć dupę, mam taką nadzieję.

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 1. Miejsce w RPS (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 2) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-10-30, 16:30   

R liga 5000 0pt 8th Austria- Ostatnie mecze Androna w R lidze.

[-RA-]Andron, następny wielki mistrz, którego mam okazję przedstawić. W odróżnieniu od Guta, czy Blastera jest on powszechnie znany nawet wśród młodszej gwardii graczy. Osiągnął w Cossacks wszystko co mógł osiągnąć. Title na wszystkie zasady ligi LCN, złote medale w R lidze oraz niespotykane w jego czasach rewelacyjne serie zwycięstw- kilka razy po ponad 20 wygranych pod rząd. W moim odczuciu Andron to taki protoplasta stylu Fightera. Analogii w sposobie szkolenia obu zawodników po prostu nie da się nie zauważyć. Nazywam to "Robot Style", jest on szczególnie znany w Korei gdzie Starcraft jest e-sportem narodowym. Każdy wie o co chodzi.

R liga 5000 0pt numer 8 była dla Androna ostatnim większym turniejem, a być może ostatnia jego wielka gra została rozegrana właśnie 24 Marca 2007 roku. Obsada tego dnia była wręcz kosmiczna- [HKA]Rp_HeCtoR, [BMC]Tolls, [HKA][Akos], [-RA-]TaPaHTyJI, [HUN]Inter, [-RA-]Br_MACKA_PCT, [Lviv]ROlcoM, [HUN]Kalimdor, [NMA]_^cAmi^, [HKA]Rp_HuLK, [NMA]^Joker^ i jeszcze 22 zawodników, którzy również do słabeuszy nie należeli.

Kto wygrał? Oczywiście perfekcjonista [-RA-]Andron. Poniżej przedstawię po kolei wszystkie jego gry w 8 odsłonie R ligi 5000 0pt. Przypomnę, wszyscy grali Austrią.

Pierwszym przeciwnikiem zawodnika z klanu Red Army był [NMA]Cami. Bardzo przyzwoity zawodnik kilka lat temu. Można rzec, że ciężki przeciwnik jak na pierwszą fazę turnieju, jednak dla Androna pewnie to była po prostu dobra rozgrzewka przed decydującymi meczami tego dnia, w których mógł się zmierzyć z chociażby swoimi dwoma ziomkami z klanu- Tarantulem i Macką.

Andronowi i Kamikadze trafiła się raszowa mapka. Obaj zagrali więc rasza. Różnica polegała na tym, że -RA- wybrał tarczowników, natomiast NMA pikinierów. Szybko wysłali sicze, jednak te rajdy nie przyniosły korzyści dla żadnej z walczących stron. O dziwo w pierwszych minutach gry to Cami był tym bardziej agresywnym zawodnikiem co było dosyć dziwne zważywszy na fakt, iż tarczownicy rosjanina z RA szybciej się rekrutowali niż piechota przeciwnika. W następnych minutach trwały ataki z obu stron i gra wyglądała na remisową, no i ni stąd ni zowąd Andron wyjechał z około 100 dragonami na wojska Camiego. Genialna gospodarka, jak na rasza oczywiście.

Replay: http://en.rliga.com/records/games/705.zip

W 1/8 finału Andron trafił na następnego wymagającego przeciwnika. Był nim [HKA]Hector, czyli zawodnik z którym -RA- zmierzył się kilka tygodni wcześniej w finale poprzedniej R ligi 5000 0pt. Miał więc przewagę psychiczną. Oj, trzeba przyznać, że Andron wylosowywał po kolei naprawdę wymagających przeciwników. Nie do pozazdroszczenia. ;)

I znowu mapa raszowa. I znowu rasz. I znowu tarczownicy vs pikinierzy. I znowu nieudane ataki siczami. Najwyraźniej sytuacja uwielbia się powtarzać. Andron zdominował tę grę. Szybko zaatakował Hectora, zakręcił nim swoimi formacjami i w dosłownie kilka minut 'zmiótł Węgra z ringu'. Prawdopodobnie Hector za późno zaczął ulepszać pikinierów w barakach. Moim zdaniem już na początku popełnił duży błąd. Gdy wymieniasz jako drugi surowce w markecie otrzymujesz mniej żywności, więc chyba logiczne, że w takim przypadku lepszym rozwiązaniem są tarczownicy. Łatwe zwycięstwo bez większego wysiłku. Zwycięża Rosjanin.

Replay: http://en.rliga.com/download/game.php?id=697

Doszliśmy już do 1/4 finału. Tym razem przeciwnikiem Androna został następny Węgier z klanu [HKA]- [HKA]Akos. Obiektywnie ciężko stwierdzić, czy lider Hungarian Knights Alliance posiadał w tamtym czasie większe umiejętności od swojego podopiecznego Hectora, subiektywnie mogę napisać, że od zawsze bardziej ceniłem Akosa, a dokładniej jego kreatywność i jego nieprzewidywalne ataki. One tak jakby nie były do końca wyuczone, wyglądały na prawie całkowicie spontaniczne co cieszyło i nadal cieszy moje oczy.

Mówi się do trzech razy sztuka i bardzo możliwe, że 24 Marca 2007 roku to przysłowie znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ graczom znowu się trafiła raszowa mapka na której jeden z zawodników rekrutował w barakach tarczowników (AN), a drugi pikinierów (AK). Akos zagrał agresywniej od swoich poprzedników, zdołał nawet dojść do bazy Androna. Jednak co z tego skoro przegrał szybciej od Camiego i Hectora? Rosjanin w swoim ostatnim turnieju był w nieziemskiej formie i jak się potem okazało nikt nie był w stanie mu się przeciwstawić.

Pragnę zauważyć, że tego dnia nazwa turnieju- RUSH LIGA bardzo dobrze oddawała przebieg gier Androna. Wszystkie jego dotychczasowe pojedynki kończyły się w zaledwie kilka minut od wypowiedzenia słynnego GL HF. ;)

Replay: http://en.rliga.com/download/game.php?id=693

W półfinale Andron w końcu spotkał swoje przeznaczenie, czyli [-RA-]Tarantula, z którym stoczył bratobójczy pojedynek. Zwycięzca meczu miał się spotkać ze swoim ziomkiem [-RA-]Maską. Bez względu na końcowy wynik to już wtedy było wiadomo, że ten dzień należy do Red Army. HKA, HUN, NMA, czy Lviv leżeli i kwiczeli po meczach z Maską, Andronem, czy Tarantulą.

Po raz pierwszy Andronowi było dane zagrać po przekątnej. Wreszcie coś nowego. A. bardzo ryzykował grając na takiej mapie tarczownikami. T. zaryzykował jeszcze bardziej ponieważ chciał zagrać na mega szybkiego upgrade'a (czyli poniżej [400]) przez co musiał zrezygnować z diplomatic centre przed [200]. Myślę, że wiecie jaka to strata. Co więcej tuż przed wybudowaniem DC Andron wjechał siczami w budowę ataszatu wojskowego, a później je spalił. Mimo szybko wynalezionego up'a 300% sytuacja Tarantula wyglądała na tragiczną, Andron doskonale wiedząc co T. kombinował non stop atakował, aby przeciwnik nie mógł rozwinąć ekonomii. Po kilku dobrych rajdach Andron zwyciężył w bratobójczej bitwie. Gra znowu z kategorii EASY.

Replay: http://en.rliga.com/oldresults.php?id=30

Czas na wielki finał. Finał marzeń. Zmierzyli się w nim dwaj mistrzowie gry, którzy w tym dniu byli w wybornej formie. Myślę, że Macki przedstawiać nie muszę.

Po raz czwarty Andron wylosował raszową mapę. Rosjanin zagrał jednak na 2th i siekierę, natomiast Ukrainiec na 2th i dc. Ciekawe rozwiązanie jak na taka mapę, zapowiadał się ciekawy pojedynek. Po raz kolejny tarczownicy vs pikinierzy. Początkowo Macka nie potrafił znaleźć A. na mapie (co się nieczęsto zdarza). Oczywiście pomimo tej pomyłki M. był bardziej agresywny. Był to wymóg, jak wiadomo osoba grająca na siekierę zawsze będzie miała efektywniejszą gospodarkę niż ktoś kto wybierze 2th i dc, lub rasza. Świetne rajdy Macki jednak zdały się na nic. Andron zaprezentował żelazną obronę i perfekcyjny kontratak. Grę wygrał prawdopodobnie podczas walki na dragony. Piszę prawdopodobnie, bo wyskakuje mi 'sinchro error' w momencie gdy Andron zaczyna kontrować Mackę. Najtrudniejszy pojedynek Rosjanina tego dnia, aczkolwiek i tutaj A. wyglądał na zdecydowanie lepiej przygotowanego do turnieju.

Replay: http://en.rliga.com/download/game.php?id=690

Podsumowując wszystko to co tutaj napisałem stwierdzam, że Andron wybrał najlepszy moment na rozbrat z Kozakami. Odszedł w glorii zwycięzcy i mistrza, który pokonał wszystkich na wszystkie zasady (z którymi zagrał więcej niż 1 pojedynek w lidze;p), a ósma edycja R ligi na 5000 0pt przejdzie do historii nie tylko ze względu na ostatni wielki sukces Androna, ale też jako ta R liga gdzie grało ponad 90% ówczesnej czołówki.

Tabela 8 edycji R ligi 5000 0pt:
http://en.rliga.com/oldresults.php?id=30

Wszystkie powtórki 8 edycji R ligi 5000 0pt
http://en.rliga.com/records/tourn/30.zip

Kokosz 
hate bein' sober

Medale: 5 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 2. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 3. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 3. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1) Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-10-30, 18:32   

bardzo dobry artykuł! Świetnie się czyta, duże propsy <afro>

Cichor 

Medale: 1 (Więcej...)
Zasługi dla serwisu Kozacy.org (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-10-30, 19:08   

Darth Warren napisał/a:
Andron zaprezentował żelazną obronę i perfekcyjny kontratak. Grę wygrał prawdopodobnie podczas walki na dragony. Piszę prawdopodobnie, bo wyskakuje mi 'sinchro error' w momencie gdy Andron zaczyna kontrować Mackę.

Powiem szczerze, że ten pojedynek z Macką był taki ciekawy. A sukces Androna był w tym, że jak doszło do bitwy dragi na dragi, dysponował większą ilością zasłonowego mięsa armatniego oraz przewagą w żelazie, którego w trakcie decydującego starcia dość często na parę dłuższych sekund brakowało.

Mnie ten błąd synchro pojawia się po tym jak dochodzi z gry Rolcom.

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-10-30, 19:14   

Te wszystkie gry Androna to takie zręcznościowki były, nawet gra z Macką. Taki styl koleś miał.

Dla fanów dłuższych gier (najpierw zręcznościówka, później strategia) polecam tego repka sprzed kilku dni. [-RA-]Light (Happy Men) i [-RA-]Macka (Marlboro) vs [BRP]Kefir i [-UNION-]Tatarin na 1000 0pt. Naprawdę. Szybkość, zręczność, pomyślunek, strategia i gra zespołowa. Właśnie o to chodzi w tej grze. Wszyscy powinni obejrzeć. Więcej się z tej gry na te zasady wyciągnąć raczej nie da. ;)]

http://en.newlcn.com/recordinfo.php?id=6349

Kristow 

Medale: 2 (Więcej...)
1. Miejsce w PLC (Ilość: 1) 2. Miejsce w Turnieju MOD HH (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-10-31, 14:48   

Darth Warren napisał/a:
i gra zespołowa.

często spotykam się z garczami którzy potrafią zwyzywać przeciwników którzy grają zespołowo w grach 2v2 :-( kurwa

[NCW] 

1. Miejsce w PLC (Ilość: 1)

Wysłany: 2010-11-01, 21:04   

Cytat:
W moim odczuciu Andron to taki protoplasta stylu Fightera. Analogii w sposobie szkolenia obu zawodników po prostu nie da się nie zauważyć. Nazywam to "Robot Style", jest on szczególnie znany w Korei gdzie Starcraft jest e-sportem narodowym. Każdy wie o co chodzi.

Ja nie wiem:)
A co do Androna, to naprawde super zawodnik. Miał zajebista gospe. Potrafił zagrać kazde zasady na najwyższym poziome. W pewnym momencie był nie do zajebania praktycznie na kazde zasady! Nr 3 w moim rankingu:P
A i Akos był najlepszy ze wszystkich HUNów wg mnie.

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-11-21, 12:35   

Dream Team. :lol:

[NCW] 

Wysłany: 2010-11-22, 10:53   

heheeh no nieźle grali:)Nie było na nich mocnych:) Najlepszy polski klan tylko szkoda, że tak krótko grali:P

[GP]Warren 
łudi łudi, dymi dym

Wysłany: 2010-11-22, 10:56   

Z doświadczenia wiem, że tyle świń w jednym chlewie razem nie wytrzyma zbyt długo! :lol:

[NCW] 

Wysłany: 2010-11-22, 14:08   

Fakt:P

Paproszek 
You can dance master

Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/4/6
Wysłany: 2010-11-23, 10:21   

Darth Warren napisał/a:
Z doświadczenia wiem, że tyle świń w jednym chlewie razem nie wytrzyma zbyt długo! :lol:

<wstyd>

Łuki napisał/a:
1 reka tez mozna pisac, chlopaki!
:lol:

IN YOUR FACE !

gangamstyle8 

Medale: Brak

Wysłany: 2015-05-18, 09:54   

"Andron wybrał najlepszy moment na rozbrat z Kozakami. Odszedł w glorii zwycięzcy i mistrza, który pokonał wszystkich na wszystkie zasady" i na tym pozostańmy. Dobry artykuł kolego.

Odpowiedz do tematu